Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Reménykedhetünk, hogy angliába...

Reménykedhetünk, hogy angliában fog fősulira járni?

Figyelt kérdés
A fiam, jövőre végzi el a középsulit, és azt szeretnénk elérni, hogy a fősulit angliában végezhesse...Év végi átlaga 4 egész körül lesz.És matek, fizika kémiából sajnos nem tartozik az elitbe...(2-es 3-as).Angolból felsőfokja lesz ha minden jól megy.(Lehet, h marad a közép)Az angol mellett van még 1 közepe, és most dolgozik a harmadikon.Angolból 10-ik osztályban érettségizett előrehozottan 5-össel.Azóta átirattuk egy külkereskedelmi szakközépbe, külkereskedelmi alapozás és ösztöndij reményében.Sajnos szakmája még nincsen.Sajnos nem sokkal tudjuk támogatni.A kérdésem az lenne, h Angliában mire pályázhat ő a felsőoktatásban?Ill. milyen főiskolákat lenne érdemes megcélozni?Vannak, ösztöndijak ott az albérlethez stb.? Minden véleményre nagyon kiváncsi vagyok. Nem szeretnénk MO-n. fősulira járatni, mert vmi OKJ-s szakmával többre menne, szerintünk, ha kimenne angliába érettségivel.
2011. nov. 25. 10:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar oktatás még mindig előrébb tart, mint néhány fejlett nyugati országban, persze kivételek mindenhol vannak (Oxford)"


Na, ezt csak most olvastam, eldontel, MEGALOL, ROLF, esatobbi. Pontosabban ja, lehet, hogy a magyar felooktas erosebb, mint a portugal. Kozepesen se fejlett nyugati orszag, de ilyen lazan felhozni pldanak, hogy vannak kivetelk, mint Oxford ami erosebb..ja, szegeny Oxford es Cambridge ott izgulnak, jobban-e meg a mayar egyteemeknel, a tobbit ugyanis lealazzak a magyar egyetemk :D


Nah. Van harom nagy, elismert vilagranglista. tessek ranezni. Ket magyar egyetem szerepel rajta, 301-400, illetve 500 mezonyben. Ez egy nagyon tiszteletre melto dolog, ahhoz kepest mennyi penz jut rajuk, es mennyi marhasag vana magyar felsooktatasban, de Cambridge ezeken a listakon 1, 5, 6, helyeken all, Oxford pedig 5, 10, 4.

Okes, ez a csucs, a krem, de azert tucatjaval, voltakeppen tobb mint szasz europai egyetemen rangsorolnak Mo.-i egyetemek ele. van ahol 200-at is. Persze, csucsnya ranglistak, a magyar oktatas kivalo, de elarulom, nem az. Az egy illuzio, hogy amagyar felooktatsas valaha is vilagszintu volt. nem volt. A legjbb korszakaiban is vilagszinten kozepes volt, ami felreertes ne essek, hatalmas eredmeny volt. Ma meg..kozepes se..messze nem.


Mo. kornyeken a Becsi Egyetem ezerszer elismertebb mint barmelyik magyar egyetet, es ugyan ez megy a pragiai Karoly Egyetemre is. Holtot vilagszinten ezek sincsenek sehol, illetve kozepes egyetemek, nem tobb. Magyar egyetemek ezek alatt talalhatoak. Melyen. Nem en mondom, ranglistak. Egy ranglista persze tevedhet, de mindharom? Kulonbozo metodusokkal dolgoznak pedig.


"vannak kivetelek, pl. Oxford..." Ja. De egy kozepes szintu (helyi listakon 40. hely korul) Brit egyetem is ezerszer szelektivebb mint egy magyar egyetem, es ugyan ez megy az amerikai egyetemekre is.


Biztos jok ezek az illuziok, hogy jo a magyar felooktas, meg hudesokat er, de a magyar diplomat (hacsak nem valami hudekeresett szektorroo van szo, pl. orvos), nem tujak ertelmezni. Szart se er. Egyeni sikerek vannak szep szamban, de nem azert szuletik egyik se, mert valaki felmutatta a kul ELTE-s diplomajat, es a nyugati munkaltato azondta: hubazze, hat ez aztan valami. Nem. A reakcio alapbol az, hogy "Ez mi?".


Tudom, majd megkapom, hogy ez nem igy van, es dacara minden listanak, minden felmeresnek, barminek a jozan esz szerint,a magyar felsooktatas az ugy kul ahogy van, es kenterbe ver szinte mindent. vagy legalabbis kimagaslo helyen alla vilagban. Persze. En is szerettem a Kis hableanyt meg a Szepseg es a Szornyeteget gyerekkoromban. Szep mesek voltak...

2011. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

10-11 essel egyetértek. Én is csak azt nem értem, hogy ezt honnan vették, hogy kapkodnak a magyar diplomák után meg ilyenek. Nem kapkodnak egy SOTE-n végzett orvosért, de hát hiány van orvosokból, jelentkezik, orvos, hát akkor jöjjön. Nem kanalazza senki az állat fel, hogy úristen a magyar diplomájával ide akar jönni, juj de nagy szerencse ez.


Nálunk a rengeteg elavult és felesleges dolgot oktatnak minden szakon, a gyakorlat olyan szinten háttérbe szorul és eszközök sincsenek. Kutatásra sincs pénz, meg fejlődésre, ami nagyon sok szak magja lenne.


Kérdezzenek meg egy-két pl. eü-s szakon lévőt, aki pár hónapot csak az osztrákoknál vendégeskedett az egyetemen, hogy mit látott ott. Olyan dolgokat adnak a kezébe már első nap, ami itt nincs is, ami van, azt meg amúgy sem adják oda neki, mert biztos elejti/elrontja meg stb.

2011. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Úgy láttam, hogy senki sem említette, de a tandíj Angliában mindenkinek, legyen angol, EU állampolgár, vagy akármelyik ország állampolgára, 9000 font, ami 3,3 millió forint. Jelenleg tömegesen hagyják ott az egyetemeken a diákok az újonnan megszavazott tandíj miatt, nagyon komoly gondban van a felsőoktatásuk. eduline.hu -n egy rakás cikket olvashatsz erről.


Az EU-s diákhitel pedig ugyanolyan struktúrájú, mint a magyar. A minimális törlesztőrészlet nevetségesen kicsi, azt hiszem most Mo.-n a minimálbér 7, vagy 8 %-a, az EU-snál is valahogy így van. De ez még ahhoz se elég, hogy a kamatot törlessze, ahhoz többet kell betenni. Akik nem tudják, na azok, akik sírnak, hogy mekkora becsapás ez az egész, mert nem lehet kijönni belőle. Ki lehet, csak ismerni kell a mechanizmusát.


Én is gondolkodtam Anglián, idén felvételiztem volna, de a jelen helyzetben inkább hagyom. Mo.-n meg már felvettek. Én nem mennék ki, de ez végül a ti döntésetek lesz.

2011. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ha úgy nézzük sokan az egész Egyesült Királyságot leangliázzák, szóval, ha nekik a skótok is jók, ott ingyen tanul a gyerek. igen, van megélhetési költség is, pont mint itthon, és diák munka is van, de hát azt jobban is fizetik mint itthon, nem óránként 400 forinttal és arányaiban a megélhetés nem annyival drágább.
2011. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Az eduline cikkeinek minoseget inkabb ne emlitsuk - a Brit felsooktatasrol szolvan Cambridge-rol a cikkuk konkretan a magyar wikipediat masolta ki szinte egy az egyben, forrasmegjeloles nelku. Szinvonal...


Lehet a tavolsag es az ocean tulpartja teszi, hogy en errol nem hallok semmit, hogy tomegesen hagynak ott a diakok az egyetemeket (ami mar csak azert is hangzik baromsagnak, mert eddig is fizetni kellett, szal ha otthagyod, az addigi penzed elvesz), masreszt az en alma materemre a jelentkezesek toronymagasan nottek...


Megneztema Brit mediat is, ilyesmit nem talaltam, szoval eduline szinvonal, a szokasos. Tuntetesek azok vannak, ja, a diakok egyik legfobb hobbija, es az is teny, hogy a jelentkezok szama nagymertekben esett szamos szar egyetemen (London Metropolitan pl.), de ez erheto. A csucs ket egyetemen a jelentkezesek szama ahogy irtam, magasan no.


Masreszt a Brit oktatasi rendszer iszonyatosan alszent, ket reszbol is. Egyreszt megya siras a nyomorult 9 ezer fontot (Cambridge es Oxford eseteben erre meg rajon par ezer a college tagsag miatt, de azt teljes mertekben fedezi az allam,) amikor egy normalis publis school (maganiskola) bennlakas nelkul is 14,000 font atlagban evente, bennlakassal meg 30,000. Egy nyomorusagos primary school (alt. sikola), ha tisztessseges magan, szinten tobb ezer fontba kerul evente. Erre sirnak, hogy mikozben Nagy britanniaban vana vilag ket csucs egyeteme, es az oket koveto egyteemek kozott is rengeteg a vilagban nagyon elokelo szinten rangosorolt van, tobbet kelljen fizetniuk.


Masreszt ott van az allami osztondij. Fedez mindent (EU-soknak is), kapsz zsebpenzt is, stb. kamatmentes es csak akkor kell elkezdened visszafizetni, mikor a kereseted meghalad egy bizonyos osszeget. Es akkor is igen alacsony szazalekban. Nem azt mondom, ervagas, de nem tul nagy ervagas. 27,000 font, hat nezzuk mar meg a diplomas fizeteseket is, hekas.


Szoval az eremnek jopar oldala van, es teljes marhasag, hogy valaki emiatt ne jelentkezzen Brit egyetemre. Lehet az eduline szerint eppen most omlik ossze a Brit felsooktatas. lehet. De csak akkor, ha ezt mar valaki felirta a wikipediara, es onnan ki tudtak masolni...

2011. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

De hékás amig nem keres ez a drága addig a szüleinek kell kiperkálnia ha más nem az első félévi tandíjat.....

Kedves kérdező erre fel vagytok készülve?

2011. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

ja, egy aprosag a magyar egyetemekhez. Szamomra ez egy egeszen lenyugozo dolog, ami persze ugyan igy megy mas teren is, szoval, hogy Mo.-on imadjak a dolgokat hihetetlenul eltulozni es feltuirozni.


Van egy magyar felsooktatas, ami valoban kiteremelt jopar zsenit, sokkal tobbet, mint a kornyezo orszagokban (csak aztan persze az elsopro tobbseguk ezeknek az embereknek kulfoldon futott be, Mo.-on nem is hagytak volna oket.). Ez fantasztikus dolog. Van ket magyar egyetem a vilag legjobb 400-500 egyeteme kozott, mikorben pl. Romaniaban annak is orultek tavaly, nagyon, hogy a Bukaresti Egyetem bekerult a legjobb 600-ba. Ez szep teljesitmeny, van ket ranglistakon is feltuno magyar egyetem.A magyar kutatok a penzszukehez kepest meglehetosen jo munkat vegeznek. Nagyon szep dolog.



Erre mit csinal az istenbarma nemzetieskedoje? Leirja, hogy a magyar felsooktaas az valami csoda. Hogy az annyival erosebb mint a legtobb nyugati roszagban, hogy az csoda. Hogya magyar diplomanak erteke vana nagyvilagban, csoda. Hogy hat vannak egyetemek amik jobbak a magyar egyteemeknel, de azok ilyen Oxford kategoriak, nyilvan. Csoda. A magyar felsooktatas vilaghiru, csodas.


De komolyan, nem faj ez? van egy relative jol mukodo rednszer, ami kepes eredmenyeket felmutatni, erre rafogjuk, hogy ez kerem vilagstandard. Nem, nem az. Attol, hogy mondjuk Mo.-on remekul bevalt, es csomo penzt hozott a Suzuki gyar, a Suzuki, minden elonye ellener,e nem egy Mercedes, vagy Lexus, nem is beszelve a Rolls-rol vagy Bentley-rol. Nem, iszonyatosan messze van ezektol. Ez nem azt jelenti, hogy egy Suzuki Swift rossza uto, mert nem az, szamos remek erenye van. De ha valaki kiall, es elrikkantja magat: "Igen, ez a vilagszinvonalu, mindent vero kocsi" akkor az emberek halalra rohogik magukat. Mert ez igy ebben a formaban ordas baromsag.

Egy Suzuki Switet folosleges egy Bentley-hez hasonlitani.

(Es akkor meg finom voltam: par honapig lattam milyenek a magyar egyetemek (ELTE), na ezeket oszevetve a vilag top 10 egyetemeivel kb. olyan, mint egy Rolls Rollce Ghost-ot osszevetni egy Lada-val. Nem Suzukival, Ladaval.


Ez ilyen magyar specialitas amugy. Nemetorszagban barmennyire is nagyre becsulnek pl. egy Munchen-t, nem fogjak osszevetni a vilag abszolut top egyetemeivel. Mert tudjak, baromsag. kanadaban van szamos nemzetkozi mercevel merve is kivalo egyetem, meg sem merul fel senkiben, hogy kialljion, es obegatva aszondja, hogy hat igen, faszabbak az egyetemeink mint az amerikai egyetemek. Nem, mert tudjak, hogye z baromag. Es igy tovabb. Pedig ezen orszagok egyetemei rendszerei csak egy hanyaval, de erosebbek mint amagyar rendszer. Csak egy hangyanyival..


Hangsulyozom, amagyar felsooktatasnak minden hibaja ellenere szamos nagyon szep sikere, es erenye van, de a vilag csupan egyetetlen orszagaban hiszik azt, hogy amagyar oktatas vilaghiru. Es az orszag Magyarorszag.

2011. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Oooo...Oooo.OOo....addig nem kell elkezdeni visszafizetni a tandijat amig el nem kezdtel ekeresni, es a kereseted meg nem haladott egy szintet. Szoval amig nem ked el keresni, meghozza normalis penzt, egy fillert nem kell kifizetniuk.


Szerintem a kerdezo sok mindenre fel van keszulve, de folosleges riogatasokra, es total fals infomaciokra nem...

2011. nov. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Na köszi a válaszokat:) Azért a UK-t kiegyensúlyozottabb-nak tartom, hogy egyről a kettőre csak, úgy összeomoljon az oktatási rendszere.Ha ez tényleg olyan intenziv és megállithatatlan dolog lenne, szerintem ezt lökné orrba-szájba még a magyar sajtó is, nem beszélbe a nemzetközről.

De mivel nem értek, hozzá itt nem foglalnék álláspontot.


Mi mindenképpen egy angliai főiskolát szeretnénk v. skótot.(Vhol olvastam, h eu-n belül skótoknál ingyenes a tanulás)...Ill. ha meg Anglia akkor a diákhitel állitolag fizet, még albérletet is rezsivel.+ egy kis önerő meg ösztöndijjal nem reménytelen a vállalkozás szerintem:).


A kérdésem az lenne, hogy mekkora hátrányt jelenthet majd, a beiskolázásnál, h sem a párom sem pedig én nem beszélem a nyelvet.

Ill. milyen fősulik vannak, ahol viszonylag sok a külföldi, nem a leg elitebb hely, azért konszolidált helyen van, és olyan szakmát ad amivel jó eséllyel el lehet helyezkedni...


Köszi előre is a válaszokat:)

2011. nov. 25. 20:38
 20/28 anonim ***** válasza:

"A kérdésem az lenne, hogy mekkora hátrányt jelenthet majd, a beiskolázásnál, h sem a párom sem pedig én nem beszélem a nyelvet. "


Most akkor te ki vagy? A szülő, a gyerek, vagy nem tudom ki?

2011. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!