Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egyetemek vannak...

Milyen egyetemek vannak Angliában vagy Amerikában? (lent. )

Figyelt kérdés
Olyan egyetem kéne, ahol tűzoltókat képeznek. És oda miképpen lehet bejutni? (középiskolából) És ha ott végzek, akkor itthon is felvesznek tűzoltónak, ha esetleg meggondolom magam és mégsem külföldön szeretnék tűzoltó lenni? (Elnézést, ha hülyén sikerült a kérdés!)
2011. okt. 31. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kétlem hogy a tűzoltókat egyetemen képzik.


Az egy sima tanfolyam. Nem egyetem.

Tanfolyamokra keress rá!

2011. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először nagyon jót derültem a kérdésen de aztán picit elgondolkodtam. Létezik ám olyan, hogy biztonságtechnikai mérnök és abban emlékeim szerint szerepel olyan szakirány ami kötődik a tűzoltósághoz. No igen, az egyetem nem konkrétan tűzoltókat képez, de a szakértők biztosan felsőfokú szakképesítéssel rendelkeznek. ( Pl aki kivizsgálja, hogy miért történt tűzeset ).

A külföldi egyetemekkel az a legnagyobb probléma, hogy drágák. Amint kikerülsz az EUból ez még fokozotabban igaz. Pl egy amerikai szemeszter simán elérheti a 6 jegyű számot forintban - és itt csak 1 szemeszterről beszélek, nem a teljes képzésről. Én mindenképp azt javasolnám a kérdezőnek, hogy első körben a hazai felsőoktatási intézmények felé forduljon és onnan pályázzon meg külföldi ösztöndíjakat.

2011. nov. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tűzoltókat nem úgy képeznek, hogy egyetemen, hanem érettségi után, középiskola után jelentkezel hozzájuk, felmérést végig kell csinálnod, utána kiképeznek és ha minden flottul megy, tűzoltóként dolgozol.
2011. nov. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

egészen pontosan, olvasd el itt az első választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2011. nov. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. nov. 1. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
00:31: Ha-ha, ha csak 6 számjegyű lenne:-)) Ha nincs zöldkártyád, vagy állampolgárságod, és nem vagy az adott állam egyetemének a residentje, vagy nem public hanem private egyetemre mész, akkor bizony minimum 7 számjegy, gyakran még akkor is, ha ösztöndíjat kapsz. :( (erre egyébként külföldiként nagyobb esélyed van private sulikban (pl yale, columbia stb) mert ott nem különböztetik meg az usa és a külföldi állampolgárokat)
2011. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy katasztrófavédelem szak is van:)


A másik pedig,hogy sok ember dolgoik tűzoltóságon,katasztrófavédelemnél.Egy sima informatikus végzettségű ember is kaphat tűzoltó hadnagyi rangot,ha olyan helyen dolgozik...

2011. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!