Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy kerülhetek be az LSE...

Hogy kerülhetek be az LSE Oxbridge vagy valamelyik hasonló híres egyetem economics szakára?

Figyelt kérdés

Magyar érettségi eredményeim:


magyar- 4

matek- 4

angol- 5

töri- 3

biológia-5


20 éves vagyok most. Bármit megtennék, hogy bekerüljek egy top iskolába.


2011. dec. 8. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt remelem tudod, hogy Oxbridge nem egy egyetem, hanem Oxford es Cambridge egyuttes neve. A gyors valasz: sehogy. Az LSE osszehasonlithatatolanul lejebb van mint az emlitett ket egyetem, de oda sem lenne eselyed. magyar erettsegivel eleve necces, akkor is, ha minden otos, es legalabb 1 (20) emeltszintu erettsegid van.


No offense, ade a vilag top egyetemeirol (vagy akar pl. Cambridge-rol onmagaban is) ezrevel, tizezrevel vagjak ki a kituno tanulmanyi eredmenyekkel, rengeteg extra dijjal, versenyeredmennyel jelentkezo diakokat is. Ezekre ahelyekre a jelentkezok atlag 10%-at veszik fel. Marpedig ahogy irtam, akik jelentkeznek, azok se ilyen eredmenyekkel teszik...ezek az eredmenyek egy magyar egyetemre elegek, talan.


Esetleg valamilyen kozepes, vagy az alatti brit egyetemre ezekkel bekerulhetsz. Ha ott kitunoen teljesitesz, kitunsz, akkor esetleg lesz eredmenyed mesterdiplomat mar valamelyik elit egyetemen vegezni. Igaz, elit helyekre altalaban elit heklyekrol kerulnek az emebrek, egyszeruen azert, mert nyilvan egy 3,8 -as GPA a Yale-rol nem egyenlo egy 3,8-as GPA-val (4 a maximum) mondjuk a Indiana Egyetemrol, hiszen az elobbi helyen ezerszer tobbet kovetelnek.


Szvsz tenyleg nem akarlak letorni, de amit akarsz, az lehetetlen. Csucs gimnaziumbol, kituno eredmenyekkel es erettsegivel, tanulmanyi versenyekkel (kul es belfoldi) is csak kb. 10% eselyed lenne bejutni. Ezek nelkul meg...semmi...de, ettol meg kulfoldi egyetemre a leirtak szerint mehetsz, ne add fel! :)

2011. dec. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lehetetlen. Mi van akkor, ha újraérettségizek Angliában vagy valami ilyesmi és mindenból A-t szerzek. Biztos, hogy van valami módja, lehet, hogy 1-2 év kemény munkába telik, de kell, hogy legyen valami módja. Nos?

Persze, hogy tudom, hogy az Oxford és a Cambridge két külön intézmény...

Érdekes, hogy az LSE sokadik a ranglistán, mégis nagyon híres és befolyásos emberek jártak oda ( Soros, Kennedy ).

2011. dec. 9. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Az LSE egy nagyon jo intezmeny, sot, Nagy Britanniaban az egyik legkivalobb. Nyilvan sok hieres ember megfordult ott, de oszevetve a hires es nagyonhires emberek szamaval, akik a Harvard, yale, vagy Oxbridge kopenyebol bujtak elo, nem biztos, hogy aaz LSE jonne jol ki az osszehasonlitasbol ;) A vilag top 10 intezmenyetol elegge messze van. De ettol meg kivalo intezmeny, ahogy irtam.


Arrol fogalmam sincs, hogy lehet-e A levelt csinalni UK-ban magyar erettsegi utan, de akkor is be fognak kerni mindent amit gimiben produkaltal. A levelnel minimumnak A*AA-t ker Cambridge, es AAA-t Oxford. Van amikor tobbet, kevesebbet soha.


Tenyleg elhiszem, hogy nagyon szeretned, de amit akarsz, az kb. a lehetetlennel hataros. Sotl inkabb lehetetlen, konkretan. Abban mar van racio, viszont, hogy megcsinalod az A levelt az UK-ban, es bejutsz valami konszolidalt egyetemre. Ez szerintem mukodokepes verzio, volna ra esely. Cambridge es Oxford azonban, sajnos, nem sajnos, teljesen mas teszta.

2011. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Írnál egy picit magadról? Te mennyire vagy sikeres?
2011. dec. 9. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Lekopogom :) Annyih ozzatennek, hogy nemzetkozi erettsegit csinaltam, magyarral nem kockaztattam meg. Tanulmanyi versenyek, irasok, stb stimmeltek. De ez igy is lutri volt, az interjukon, amikre szerencsere egyaltalan behivtak, nyilvan jol szerepeltem.


nemi osztondijat is kaptam, igaz az EU miatt a Brit allami kolcson amugy is igen kellemes opcio, kulonosebb kozkazat nelkul. Az amerikai grad. school-ba mar kellett a teljes osztondij, de ezt alapbol meg is adtak, 5 evre. Igaz meg is dolgoztatlan erte, dehat valamit valamiert...



Egy normalis egyetemen nagyon jo eredmenyt elerve tenyleg nem elerhetetlen Oxbridge-ben, vagy eppen az LSE-n mesterdiplomat csinalni. tapasztalatom szerint a postgrad. diakok nagy resze, ha brit, akkor mas egyetemrol jott, nem Cambridge-bol vagy Oxfordrol. Ez mindket helyen igy van.

2011. dec. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!