Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Moszkvai Állami (Lomonoszov)...

Moszkvai Állami (Lomonoszov) Egyetem. Milyen? Hogyan lehet kijutni oda? Mennyire elismert egyetem világszinten, és itt, az EU-ban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó nevű egyetemnek számít még most is.

Statisztikája válogatja, hogy épp hol szerepel. De mindenhol magasabban van mint az ELTE vagy a Szegedi Tudományegyetem. (Legtöbb külföldi egyetemi rangsorban ez a két magyar egyetem szerepel.)

2011. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy van, vilagszinten a legjobb 100-150-ben benne van, ez a legerosebb orosz egyetem. Hogy mennyire elismert? Belso-Azsiaban nyilvan nagyon, EU-ban egyes teruleteken biztosan ismerik, de az orosz felsooktatas nem orvend annak a nepszerusegnek (es messzemenokig nem is annyira eros) mint a nemet vagy a francia, a brit-rol nem is beszelve...
2011. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szóval jobban megérné egy elismert német egyetemre (pl. Humboldt) jelentkezni?
2011. dec. 23. 23:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is lényeg mit akarsz tanulni? Jövőben hol, milyen területen akarsz dolgozni?

Van a Lomonoszovon nagyon magas szintű képzés is és van kevésbé jó is.

2011. dec. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimondottan, es specifikusan valami Oroszorszaghoz kotodo dolgot akarsz tanulni, akkor persze kivalo lehet az MSU, ellenkezo esetben nem sok raciot latok benne, miert akarnal pont oda menni... Egy jo nemet, de foleg egy turheto brit egyetem neve ezerszer jobban cseng, es nem kotodnek hozzajuk negativ erzelmi felhangok a regio egyes orszagaiban...
2011. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem tartom hüłye ötletnek a Lomonoszovot. Jó egyetem. Sőt Oroszország legjobb egyetem. Az azért mutathat valamit.

De végül is az is igaz, csak simán ott tanulni hüłyeség. Csak azért mert orvos vagy matematikus (stb) akarsz lenni azért kár Moszkvába menni. Akkor tényleg inkább egy jobb nyugati egyetem vagy akár az elte vagy sote.

Viszont ha későbbiekben komoly szándékod van az oroszokkal (energia szektor, építőipar, nyersanyag, repülés, stb stb Oroszország nagy ország rengeteg lehetőség) akkor jó lehet egy Lomonoszovon szerzett diploma, az ottani kapcsolatok. Azért az orosz felsővezetés sem mind taníttatja a gyermekét külföldön. Sok olyan embert ismerhetsz meg ott akik később esetleg jól jöhetnek.

Való igaz, hogy a volt szoci országokban még ma is van egy bizonyos negatív felhangja egy orosz diplomának. De szerintem ez idővel folyamatosan csökkeni fog. Akinek van egy kis esze rájön, hogy Oroszország ma is hatalom és számolni kell vele még jó pár évig az tuti.

2011. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!