Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az usaba megyek ki majd...

Az usaba megyek ki majd egyetemre. Mit erdemes tanulni hogy ellehessen helyezni vele? A nyelvtudas anyagiak megvannak . Ja es lany vagyok

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
usaba xd
2011. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
banki, pénzügyi szektor menő sztem.
2011. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
78%

Én is az USA-ban szerettem volna tanulni, de nagyon sok olyan tényező van, ami ellene szól. (és ezt úgy mondom, hogy megrögzött USA fan vagyok.)


A gatyád is rámegy egy BSc diplomára. Egy közepesen jó egyetem minimum 7-10000$.


Nem egy helyen olvastam, hogy gyakorlatilag viccnek tartják az órákat. Az egyik amerikai ismerősöm mesélte, hogy van, hogy MSc tanulók tanítanak alapképzésen. (még jobb helyeken is).

Ez azért is szomorú, mert eddig legalább elhelyezkedhettél az ilyen-olyan szintű diplomáddal, de most még az amerikaiaknak is nehezebb munkát találni, szóval nem hiszem, hogy lenne olyan cég, aki vállalná a vízummal járó nehézségeket. Ezért is van az, hogy rengeteg külföldi hazamegy miután megszerezte a diplomáját.


Szerintem nézz utána annak, hogy milyen esélyeid vannak a későbbi munkalehetőségekre, mielőtt milliókat költenél az ottani egyetemre.

2011. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kerdes nem az, hogy mit akarsz tanulni. Hanem, hogy hol akarsz tanulni. Egyetem es egyetem kozott oriasiak, irgalmatlanul a kulonbsegek. A lista a Harvardtol, Yale-tol, Stanfordotol a UCLA, Michigan, UNC-n keresztul a Ole Miss, LSU-n at megy a teljesen hulladek vallasi es egionalis egyetemekig. Plussz persze a top LAC-ok, Williams, Wesleyan, Swarthmore, stb.


Az jo, hogy anyagiak megvannak,e s gond nelkul kicsengettek akar (kajaval es lakhatassal egyutt) $60-t egyetemre evente, de a bejutashoz a top, de meg a szimplancsak "jo" helyekre is ennel iciripiciriket tobb kell :)

2011. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!