Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ez lehetséges lenne? Külföldön...

Ez lehetséges lenne? Külföldön szeretnék munkát találni. (ország lent)

Figyelt kérdés

Vagy közgazdasági vagy jogi egyetemre megyek, még nem tudom melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni, mert én szívesen vállalnék akár egyetem után, akár egyetem mellett munkát.


Az ország (bunkó beszólásokat nem kérek, kössz) : Bolívia

(Tudom, veszélyes stb[melyik ország nem az?], de én igenis OTT szeretnék jogi vagy közgazdász pályával elhelyezkedni, ezt már elhatároztam!!)


Természetesen tanulok spanmyolt, bár még csak autodidakta módon, de már egész jól megy.



Lehetséges ez? Vagy felvenni a kapcsolatot ottani munkaadókkal?(pl telefonon)

Hallottam hogy ottani viszonyokhoz képest pl egy ügyvéd, főleg ha külföldi egyetemre járt, jól keres.



Lehetséges ez? Akár már az egyetemi évek alatt vagy után.


(most lehet azt mondani rám hogy "jaj de gyerekes vagy" mert szerintem ebben az elhatározásban semmi gyerekes nincs, én komolyan gondoltam ezt)


2011. dec. 26. 18:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyetem mellett úgy értem hogy ha már úgy találok jó munkát akkor nem folytatom tovább az egyetemet, de persze erre kicsi az esély)
2011. dec. 26. 18:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos külföldön is lehet jogász az ember, de mivel nem vagyok jártas benne, én a közgázt javaslom, azzal több a lehetőség. A jogot meg pl. a könyvelést is olyan szakmának látom, amit hiába tanulsz ki itthon, más országban teljesen más a rendszer. Persze itthon is állandóan változnak a törvények, de a kintit kéne megtanulnod.
2011. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bánomisén ***** válasza:
A joggal az a baj, hogy az országspecifikus, tehát egy másik országban újra kell tanulnod az egészet, mert ahány ország, annyiféle jogi rendszer, büntetés, intézkedés, szokás, stb.
2011. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak a bolíviai egyetemek, a kékekkel jelöltekhez van egy kis leírás, néhánynál még a weboldal is ott van, gondolom azok a legjobbak, azon keresztül szerintem tudsz érdeklődni.

2011. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Őő köszi csak az egyetemet azt még itthon szeretném elkezdeni és/vagy befejezni majd.:)

Vagy a munkára gondolsz? Mert akkor még jobban köszönöm:)

2011. dec. 26. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!