Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Belgiumban le tudok érettségizni?

Belgiumban le tudok érettségizni?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 11.osztályos, és jövő évben, amikor itthon érettségiznék, Belgiumba megyek 1 évre középiskolába.

Az lehetséges, hogy ott leérettségizek, és nem kell utána visszajönnöm és 12.esnek lennem újból?

Esetleg van valaki, aki járt Belgiumban középiskolába, töltött el ott egy évet? Érdekelne, köszönöm!


2011. dec. 30. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Európai Unióban az érettségi érvényes. Az más kérdés, hogy a felvételidhez is elfogadják-e azokat a tárgyakat. Az is lehetséges, hogy honosíttatnod kell az Oktatás Hivatalban, amihez magyarból és történelemből le kell tenni a magyar érettségit, miközben mondjuk a matekot elfogadják kintről. A legbiztosabb, ha írsz az OH-nak, az oh.gov.hu-n vannak elérhetőségek, ugyanis ők adnak hivatalos választ.
2011. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. dec. 30. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Most őszintén.. te lehetségesnek tartod azt, hogy Belgiumban bekapcsolódva egy 4 vagy 6 évig tartó iskola utolsó osztályába, és ugyanúgy érettségit tudnál tenni mint az ottani belga tanulók, az ottani követelmények szerint? Nem akarom lebecsülni a képességeidet, és lehet hogy sikerül is, de azért én inkább az ellenkezőjére tippelnék.


Általában aki 1 évre külföldre megy, az utána mindenképpen elveszíti ezt az évet, mert MAgyarországon pótolnia kell, nekem is voltak ilyen osztálytársaim.

Azonban ezzel együtt is megéri külföldre menni, ha van rá lehetőséged, használd ki.

2011. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak érdekelne, majd meglátom, hogy hogy megy a nyelv, a tanulás, felmerült bennem a lehetőség... Mert az egyik tanárom beszélt arról, hogy létezik nemzetközi érettségi, amivel esetleg lehet külföldön továbbtanulni.
2011. dec. 30. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem O Belgiumban szeretne tovabbtanulni. Ha ez igy van, akar ott huzz ra meg egy evet, mert en ilyen embereket is ismerek. Nem tudom a belgaknal mi a helyzet, de pl. Nemetorszagban annak se fogadjak el az erettsegijet, aki mas tartomanybol jon, legalabbis felvetelihez nem, kiveve 1-2 tartomanyt. Szoval erdemesebb ott erettsegizned, akar 1-2 plusz evvel is, ahol tanulni szeretnel. Hidd el, sok bonyodalomtol es anyagi tehertol kimeled meg magad a kesobbiek folyaman. En ezen mar egyszer atmentem, igaz Skandinaviaban.
2011. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!