Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Svédországban szeretnék...

Svédországban szeretnék orvosi egyetemre járni (Stockholm, Göteborg), viszont nem tudok sokat a felvételiről, oktatásról. Hogyan induljak el? Mik az esélyek? Mi kell a sikeres felvételihez?

Figyelt kérdés

2011. dec. 31. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En finn orvosira keszulok,nemileg hasonlo. Svedul tudni kell, angolul nem csinalhatod. Bejutni szerintem nehezebb, mint itthon, mert felveteli van, es tobbszoros tuljelentkezes, viszont nemzetkozi listakon az osszes Skandinav egyetem megelozi a magyar egyetemeket kb 200-300 hellyel. Nagyon modern mind, olyan eszkozok allnak rendelkezesre a tanulas soran, amilyenek itthon a vegzett orvosoknak sem jutnak. A tanulasi metodika is teljesen mas, sokkal modernebb. Kotelezo tudni angolul is, ez feltelezem evidens. Az oktatas ingyenes, de amennyiben nem vagy valamely skandinav orszagnak az allampolgara az egyetemet elvegezni kb 3x annyiba kerul, mint egy ottaninak. Ertsd ez alatt azt, hogy ingyenes konyvet, olcsobb etkezest, osztondijat, csak allampolgar illetve olyas valaki kaphat, akinek x evet leadoztak a szulei. Kollegiumok nincsenek, amennyiben hasonloba botlasz, azt nem az egyetem mukodteti az arai azonosak szinte egy alberletevel. Egy kis garzon ara 180 ezer forint korul mozog atlagosan, amit 1 ember vehet ki es nem tobb. Foleg ezek jelentik a nagy koltseget, na meg a mindennapi megelhetes, berlet, etkezes, ami nagyon draga. Szerintem jol dontottel, ha tenyleg belevagsz. Hany eves vagy? Tudsz svedul? Mikor jossz ki? Ismersz valakit?
2011. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
skandinav
2011. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sztem lehet angolul csinálni...majdnem minden egyetemen van angol képzés is.A Karolinskán tuti van.Igen azt tudom hogy jók és ezért is akarom.Itthon hiába mondják hogy nagyon jó a képzés,de csak az elméletre mennek rá.Sebészeten dolgozom úh tudom mennek a dolgok...nem csak hogy nem foglalkoznak a medikusokkal,de eszköz sincs megfelelő minőségű és mennyiségű a normális ellátáshoz.

Tudnál mondani esetleg a kinti oktatásról vmit?Hogy épül fel az egész?Gyakorlat mikortól van,egyáltalán adnak esélyt gyakorolni?25 éves vagyok és nem tudok svédül.Van ismerősöm kinn,de nem Stockholmban.Először dolgozni gondoltam hogy kimennék(fogászatra)idén.Azt nem tudom pontosan mikor mert semmit nem tudok a felvételiről.Miből áll a felvételi?(Az itthoninál nem hiszem hogy szemetebb..)Mikorra kell leadni a jelentkezést?

2012. jan. 1. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, majdnem minden egytemen van angol kepzes, csak nem orvosin, hanem inkabb mesterszakokon, vagy az ilyen gazdasagi szakokon. Orvosit svedul tanulnal, es fogaszatra is kimenni dolgozni, ahhoz tudni kene svedul. Azert az nem egy takarito, meg csomagolo munka, vagy valami muhelyben vagy a hatterben, hogy ne kelljen tudnod kommunikalni. Lehet, hogy tudnak angolul, de ilyen helyre az nem eleg..


A felveteli meg addig tok mindegy hogy van, mig nem beszeled a nyelvet nem is tudod megirni.

2012. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted van? Na ne nevettess! Komolyan minek teszel fel kerdest,ha te annyira tudod? En itt elek, es tudom,hogy NINCS. Ennyit errol,eddig normalisan valaszoltam neked, de komolyan,ha tudod mit akarsz? Menj es probalkozz angolul,majd jol korberohognek.
2012. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A felveteli meg sokkal nehezebb,mint az otthoni, fizika,kemia,biosz felveteli van, es ennek 90%-a szamitas.
2012. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Svedbol felsofokut kell bemutatni, de nem akarmilyet,kijossz es az egyetemen irod meg,csak azt fogadjak el, az egyetem sajat nyelvvizsgajat. Fogaszatra evente kb 50 embert vesznek fel,altalanos orvosira is keveset,kb 10x a tuljelentkezes.
2012. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Angol nyelvu kepzes meg van,csak orvosin hal istennek nincs es nem is lesz, kozgaz, megogazdasag teruleten vannak. De olyanok is az angol nyelvu kepzesek. Ne haragudj,hogy eros voltam,de ez nem Britannia, svedul tudni kell, ahogy Norvegiaban is norvegul, Daniaban danul, Finnorszagban meg finnul es meg svedul is, DE abban igazad van,hogy az angol is kotelezo,mint 2. nyelv, Finnorszagban,mint 3. Angol nelkul se mesz sokra,de sved nelkul meg vegkepp semmire.
2012. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindig befagy ezert tudom csak reszletekben kuldeni. 6 eve elek kint,szoval tudom mirol beszelek! De ha erdekel valami reszlet,akkor kerdezz! Bocs,hogy kiakadtam,de itt ezen az oldalon minden kerdezo mindent jobban tud, de akkor minek kerdeztek...
2012. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahogy mondják, a gugli a legjobb barátod. Keresgélj ott, ne egy félnótás, aluliskolázott emberekkel teli magyar oldalon.
2012. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!