Itthon vagy kulfoldon?

Figyelt kérdés
Van lehetosegem kulfoldon tovabbtanulni, viszont mar 25 eves vagyok(no),es az orvosira mennek. Igy kb meg 1 evet ki kellene hagynom a nyelvtanulas miatt. Azzal ne gyertek,hogy sokba kerul, meg bonyolult. Igen,tudom, tanultam mar kint,ismerem a rendszert,csak most mas orszagba mennek,mar az is megvan hol laknek. Viszont jobb lenne itthon kezdeni,hamarabb kezdhetnek. Hat nem tudom. Mit gondoltok? Az orvosirol ne akarjatok lebeszelni,az tuti.
2012. jan. 2. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

hát ha már 25 éves vagy, akkor már tökmindegy, hogy vársz-e egy évet a kezdéssel vagy sem.

Ha már az is megvan, hogy hol laknál, akkor én egyértelműen külföldöt mondanám.

2012. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyar orvosival olyan messzire em jutsz...juthatsz, persze, de a hatrany egy jo nevu kulfoldi egyetemhez kepest nagyon jhelentos..nem csak abban mit, es hogyan tanuulsz, hanem, hogy mi annaka diplomanak az erteke.


De ez attol is fugg, milyen orszag milyen egyetemere is akarsz menni.

2012. jan. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd azt is, ha az éveket mérlegeled, hogy ha nem vagy toppon a nyelven, lehet, hogy már eleve amiatt kint tovább tart majd elvégezni. Ha egyáltalán felvesznek rögtön. Itthon egyszerűbb a dolog. Viszont, ha ott akarsz maradni, akkor talán érdemesebb lenne próbálkozni, ha nem valami balkáni hely, akkor többe fogják nézni a diplomádat.


Itthon tehát kezdhetnél hamarabb és a nyelvi nehézségek biztosan nem hátráltatnának abban, hogy időben elvégezd. A diploma meg kicsit savanyú, kicsit sárga, de a miénk. Esetleg erasmussal kimész egy évre valahova, mindenbe beleütöd az orrod, mindig pedálozol és ott vagy mindenütt, hogy kicsit jobban összeszedd magad mire végzel.


Ott viszont később kezdhetnél (még akkor is, ha a terveid szerint alakul minden) és a nyelvi nehézségek miatt lehet, hogy lassabban is végeznéd el. Viszont jobb lenne a diploma, ha egyszer sikerül megszerezni ez biztos.


Talán az sem mindegy, hogyha ott tovább tart minden, akkor tovább vagy önellátásra képtelen, csak egyetemista állapotban, gondolom ott sem könnyű dolgozni egy ilyen szak mellé.

2012. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!