Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megerne igy kulfoldon tanulnom...

Megerne igy kulfoldon tanulnom? Ti hogy dontenetek?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnek lenni, azt meg nem tudom, hogy hol, talan itt maradok, talan kimegyek mondjuk Nemetorszagba, mert az is a hazam, de jelenleg nem tanulhatok ott. Viszont felek az itthoni intezkedesektol, ha itthon maradok, akkor is szabad akaratombol, ne kenyszerbol. Vannak rokonok Finnorszagban es tanulhatnek ott orvosin. Igaz a nyelvet meg nem tudom, de 1-2 evig nyelvet tanulnek kint, lenne ra lehetosegem. Tudom, hogy pl. a Helsinki egyetem nagyon hires, de a tobbire is beadnam akkor majd. Mas felkeszulest igenyel, ezert most kellene dontenem. Egyreszt jo lehetoseg, masreszt nem vonz az orszag.:(
2011. dec. 27. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van ra lehetoseged, akkor hajra. Helsinki vilagszinten nem egy hudeeros, nagynevu egyetem, de Europaban elfogadhato hirneve van, es persze jacci konnyedseggel ver tonkre minden magyar egyetemet, ez teny. Es minden ellentetes mellveregetessel szemben a magyar orvosi kepzesnek nincs kulonosebben jo hire "kulfoldon". Elmegy, de semmi extra. Sokkal, sokkal jobb lehetosegeid lesznek, ha Finnorszagban vegzel - semmi sem garantalt, de alapvetoen jobban lelkesednek a munkaltatok, sokkal, egy ottani diplomaert mint egy magyarert.


Az orszag nem vonz...hat...ott kell tanulnod jopar evet, de letelepedned nem kotelezo ott, ertelemszeruen...es azert Mo.-al (meg rengeteg minden massal is) osszevetve Finnorszag nem egy rossz hely, lassuk be :)

2011. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ilyen lehetőséggel irány külföld! Bárcsak nekem lenne ez a lehetőségem,fikarcnyit sem gondolkodnék!(Szerintem sokan így vannak az új oktatási tv.-eknek köszönhetően!Emiatt 10éves álmom dőlt romba,nem megyek orvosira. Szintén azért is,mert ha maradok,szabad akaratból akarok maradni,plusz nem látok reális esélyt,hogy bekerüljek államira.)
2012. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!