Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Maradjak kulfoldon, vagy...

Maradjak kulfoldon, vagy jojjek haza az orvosira?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek, egy nagyon fejlett orszagban, es jo eletem lenne, ha nem lenne ekkora honvagyam. Azt nem tudom, hogy a kepzes elvegeztevel otthon akarok e maradni, de ha elmegyek, akkor is a tudasom bovitese miatt, viszont egy kozelebbi orszagba. Nyilvan mindenki azt mondana maradjak, ahol vagyok, de egyre jobban utalom ezt az orszagot. Bar az is igaz, ha haza megyek az is kicsit vagy nagyon, csalodas lesz, bar hiszek benne, hogy mashol meg sikerulhet. Nem a munkaval vagy massal volt gond, hanem egyszeruen nem ez az en helyem. Viszont otthon most tervezik a roghozkotest, ami szerintem kivitelezhtetlen es eu ellenes, de ki tudja,lehet nekunk meg ezt is sikerul megvalositani...Otthon talan 1 vagy 2 evvel hamarabb nyernek felvetelt, mert itteni rendszer ultra bonyolult, es lelkileg nyugodtabb lennek, mert a szuleimmel lehetnek meg par evet, de lehet ez hulye otlet, mert itt van a volegenyem, akit szeretek, es aki nem tud magyarul, de ugy erzem most mar tanulnom kell, es ossze vagyok zavarodva. Azt is tudom, hogy az itteni egyetemek sokkal elobb vannak a nemzetkozi rangsorokban, mint pl. a sote, de hiszem, hogy azert az orvosinal majdnem mind1, hogy hol vegzi az ember, annyira rossz sehol sem lehet. Velemenyek?
2011. dec. 26. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy Európában(nem tudom, h itt élsz-e) A SOTE az egyik legjobb orvosi egyetem. Pl. Németországban is van, hogy mondjam, "székhelye, na(annyira keresett németek által) A norvégoknak nincs orvosijuk ezért a norvég orvostanhallgatók nagy része MO-ra jön tanulni. Nem tudom, hol élsz, de ez a te döntésed...


Üdv!

2011. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
En nem tudom mennyire jo vagy sem a sote, mert sose tanultam ott. Nem tudom, hogy Norvegianak van e orvosi egyeteme, de valoszinuleg igen, ahogy az osszes tobbi eszaki orszagnak is (ezeket biztosan tudom, a csaladom reven), es pl. finnek nemzeti rangsorban valami 200-300 hellyel elorebb vannak. Olyan nincs, hogy egy orszagnak nincs orvosi egyeteme, ez max legenda, ha realisan vegig gondoljuk. Egy nemet ismerosom van a soten, o azert ment oda, es szerinte a legtobb nemet, mert Nemetorszagban nagyon nagyon nehez bekerulni, mig otthon eleg ha fizetnek, ha veletlen tudnak magyarul-egyik szulo magyar- akkor ingyenes, mert a magyar kepzes mindenkinek ingyenes. Ezzel nem szotlam le a sotet, mert nyilvan nem gondolkodnek azon, hogy hazamegyek, de azok alapjan amiket eddig hallottam, most is csak mi gondoljuk azt, hogy nekunk van egy legendasan johiru egyetemunk. Az persze nem is baj, ha nemzetkozileg sehol sincs, egy kelet-europai orszagnak nem az a dolga, hogy nagy hiru, gazdag egyetemekkel vetelkedjen. Feltelezem, hogy a sote is szinvonalas oktatast tud nyujtani a maga keretei kozott. A kerdes az, hogy a jelenlegi helyzetben megeri e haza jonni, vagy inkabb vallalja az ember az,hogy kesobb kezd. Oszinten szolva nagyon bizonytalan vagyok, mert sajnos a honvagyam is nagyon eros.:(
2011. dec. 26. 10:41
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent 23 eves no vagyok, bar talan az az 1-2 ev mar nem oszt nem szoroz, csak a honvagy...
2011. dec. 26. 10:42
 4/16 anonim ***** válasza:

# 1


Akkor szerintem gyere haza, mert a honvágyad is erős, és a SOTE sem olyan rossz egyetem..

2011. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem rossz, csak mi lesz ezzel a roghozkotessel? Persze az is lehet, hogy sose megyek el majd hazulrol, hisz mar eltem kulfoldon, de akkor is frusztralna, hogy gyakorlatilag megfosztanak alapvetoen a szabadsagtol, es ha ez megvalosul, akkor ez csak a kezdet lesz...Lehet errol mar valamit tudni, vagy ez is csak amolyan riogatas volt? Mert utana neztem a neten, de semmi biztosat/erdemlegeset nem talaltam. Masik dolog meg a volegenyem, szeretem, de ez a honvagy, valahogy elviselhetetlen.
2011. dec. 26. 10:49
 6/16 anonim ***** válasza:
# 1Nem tudom, kérdezd meg őt, hogy mit gondol a dologról, ennél többet nem tudok segíteni...
2011. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bánomisén ***** válasza:
Szerintem hagyj magadnak mindkét irányba lehetőséget. Érdeklődd meg, hogy az országban, ahol most élsz, vagy ahol majd élni akarsz később, a tanulmányaid közben átvesz-e az ottani orvosi egyetem, ha esetleg mégsem fog tetszeni a SOTE. Ha igen, akkor kezdd el a SOTE-n és ha nem tetszik akár az iskola, akár az itteni lehetőségek, akkor válthatsz országot és egyetemet és befejezheted máshol a sulit. Így egy ajtót sem zársz be magad mögött.
2011. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

bánomisén igazad van!(Ez eszembe sem jutott..:S)

Ha mondjuk eljössz ide a SOTE-ra, nem tetszik és mondjuk 2.-os vagy, akkor nyugodtan átiratkozhatsz egy másik orvosira, persze csak akkor, ha megfelelők az eredményeid...

2011. dec. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Mar mindenhol erdeklodtem, megkerdeztem az orszagban ahol elek jelenleg, hogyha mashol kezdenek felvennenek e, valasz: Nem csak ujrafelvetelivel. Megkerdeztem otthon, hogy atvennenek e: Valasz: Nem, jeles atlaggal sem, csak koltsegesre. Es megkerdeztem ott, ahol elni tudnek Magyarorszagon kivul: Azt sem ertettek mi bajom van, azt mondtak lehetseges, de ne fuzzek hozza nagy remenyeket, es sporoljam meg magamnak az idot meg a penzt, es ne. Ebbol azt szurtem le, hogy atjelentkezes nemzetkozi szinten gyakorlatilag megoldhatatlan, max az utolso evekben, mikor mar sok hely szabadul fel, talan...de eleve nem olyan helyen, ahol azt mondjak, hogy ez alapveto lehetetlen. Mondjuk ahol meg lehetseges, ki akar az utolso 1-2 evben valtani? Szoval, ha mar elkezdem valahol, akkor mar be is fejezem, akkor is ha belepusztulok, vagy a honvagyba, vagy a parom hianyaba. Kerdes, hogy hol kezdjem. Ami feletek foleg iranyul kerdeskent, az a magyarorszagi helyzet, hogy bele merjek e igy vagni. A bizonytalansagot gyulolom, es sajnos nalunk a felveteli kovetelmenyek is evente valtakoznak, ha most elkezdenek ra keszulni-mivel nem friss a tudasom- ezert 2ev felkeszulesi idot se sajnalnek, de mi van ha 2 ev mulva mar mas lesz a helyzet? Ugy ertem most eleg nagy valtoztatasokat terveznek, hallottam olyat is, hogy kotelezo nyelvvizsga, meg felveteli elbeszelgetes, meg lehet mas lesz a felveteli tematikaja ugy amblokk. Ezzel nincs gondom, csak ha 2 evet keszulok valamire, akkor kicsit eros lenne ezt megtudni. Sokan mondjak, hogy elore be kell minimum 2 evvel jelenteni, hat ez sem igaz, pont a batyam korosztalya volt az, akik a "kiserleti alanyok" voltak az uj rendszernel, elvileg naluk is elt az, hogy min 2 evvel elotte be kell jelenteni, meg se erdekelt akkor senkit ez.
2011. dec. 26. 11:45
 10/16 bánomisén ***** válasza:

A SOTE-ra is csak újrakezdéssel vennének át? Ha ezt még nem kérdezted meg, akkor kérdezd meg, lehet, hogy ha külföldön kezded el, a SOTE-ra később át tudsz jelentkezni.


A röghözkötés miatt sokan szívják a fogukat, szerintem joggal. Nem lehet megszabni felnőtt embereknek, hogy hol kell lakniuk, ez már az személyes szabadságba való belemászás. Emiatt azért óvatos lennék a helyedben, mert mi van akkor, ha el akarsz, vagy egyszerűen el kell menned Mo-ról, mert itt nem boldogulsz, és egy hülye intézkedés miatt nem tudsz? A helyedben ezt nagyon meggondolnám...

2011. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!