Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki Angliában tanul? Mesélne róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Angliába, már lehet, hogy az ősszel..(főleg, ha nem vesznek fel itthon az egyetemre) közép szinten beszélek angolul, egy évet szeretnék kinn dolgozni, h még jobban elsajátítsam a nyelvet.. és utána jelentkeznék kint valami egyetemre.. milyen lehetőségek vannak? Nem valami neves egyetemre gondolok (pl.:oxford stb.) és egészségügyben szeretnék tanulni..


Valaki aki kinn él vagy tanul, nem írna le pár dolgot? Válaszokat előre is köszönöm. (:


Ha vannak ötletek hol érné meg még így az eu.ban tanulni szívesen várom őket (:


2012. jan. 7. 13:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban megéri Skóciában tanulni. Ugyan olyan helyzetben vagyok, mint te, szóval kétséges, hogy felvesznek-e Magyarországon. A skót oktatási rendszer sokkal "barátibb", mint az angol. Például az alapképzést EU-állampolgároknak (bizonyos feltételek mellett) kifizeti a skót állam.
2012. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Az angolra is van kölcsön EU állampolgárként.(Ami mindent fedez gyakorlatilag, a szemeszterek,rezsi,zsebpénz nők :D mindent.És ha normális kereseted lesz akkor kell majd elkezdeni törleszteni nagyon kedvező feltételekkel.
2012. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem mindegy, hogy vissza kell-e fizetni, vagy nem. Meg a skót egyetemek jóval híresebbek, mint az angolok. (Oxfordot és Cambridge-et kivéve, természetesen)
2012. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Azt ezzel nem teljesen egyeznék ki...Cambridge-n kívül is vannak nívósabb egyetemei Angliának amik mondjuk verik a skótokat.Egyébként mintha olvastam vna valahol, h egy ideje már Skóciában sem ingyenes a tanulás...
2012. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Igen, a pl. LSE tényleg nem rossz. Amennyiben EGT országból származol, és az lenne első diplomád, akkor fizeti a skót állam. Mondjuk szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hol szeretne tanulni, úgyhogy erről ne vitázzunk. Az viszont tényleg szimpatikus, hogy Angliában meghitelezik az összes költséget.
2012. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Ezen tényleg hülyeség összeveszni.Végülis mindkettő annyira kedvező, h magyar szemnek hihetetlen:D
2012. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Skóciával csak annyi a problémám, hogy nagyon drága az élet :/

nekem a szüleim nem nagyon tudnak segíteni, uh mindenképp abban gondolkozom, h egyetem mellett dolgozni.. ez így megoldható szerintetek? kölcsönt nem szívesen vennék fel..de ha kell még abban is benne vagyok :)

Írországról nem tudtok valamit, hogy ott milyen az oktatás? (:

2012. jan. 7. 19:50
 8/29 anonim válasza:

Ugyanebben a cipőben járok én is.A gazdasági keretszámot 4500-ról 250-re csökkentették, tehát hiába lesz 430 pontom, esélytelen h bekerüljek az államira.Skócia vagy Írország ami szóba jön, ugye itt ingyenes az egyetem.


De mindössze egy érettségivel ( viszont perfekt angoltudással ) lehet munkát találni? Tehát szakképesítés nélkül valami olyan munkát, ami mellett tanulni is lehet, és hát fedezni is tudom a költségeket a fizetésből.És akkor ez leginkább Skóciában vagy Írországban, mert itt ingyenes az egyetem.

Van valami ötletetek?

2012. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Írország elég nagy válságban van, így ott viszonylag kevés a munkalehetőség. Skóciában ilyen szempontból jobb a helyzet.
2012. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
És az egyetem mellet milyen munkát érdemes vállalni? ( illetve mire van lehetőség, szakképesítés nélkül )
2012. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!