Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki Angliában tanul? Mesélne róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Angliába, már lehet, hogy az ősszel..(főleg, ha nem vesznek fel itthon az egyetemre) közép szinten beszélek angolul, egy évet szeretnék kinn dolgozni, h még jobban elsajátítsam a nyelvet.. és utána jelentkeznék kint valami egyetemre.. milyen lehetőségek vannak? Nem valami neves egyetemre gondolok (pl.:oxford stb.) és egészségügyben szeretnék tanulni..


Valaki aki kinn él vagy tanul, nem írna le pár dolgot? Válaszokat előre is köszönöm. (:


Ha vannak ötletek hol érné meg még így az eu.ban tanulni szívesen várom őket (:


2012. jan. 7. 13:22
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
*és itthon is
2012. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:

Aki írta,hogy au pair szeretne lenni...én most az vagyok...Skóciában :D Mert ideszeretnék majd én is egyetemre járni,de ugye ahhoz felső fokú tudás kell,szóval most várom hogy jövő héten elkezdődjön a nyelvtanfolyamom :) Amúgy én október vége óta vagyok itt,és június/júliusig maradok,amint meg lesz a szükséges nyelvvizsgám,habár késve is de megpróbálom a jelentkezést az egyetemekre,ha idén nem is sikerül,akkor is kint szeretnék majd maradni,de már nem aupairként hanem dolgozni valamit,és akkor meg majd jövőre megint bepróbálkozok az egyetemmel.

És igen 20 órát lehet egyetem mellett dolgozni,és ha szűkösen is de megtudsz élni belőle(hallottam pár embertől).Szóval én most majd neki állok nagyon tanulni....ez alatt a kb 2 hónap alatt már hozzá szoktam legalább nagyjából az akcentushoz,meg a mindennapi "konyhanyelvhez"....stb. A lényeg hogy én mindenképp Skóciára szavazok! :)

2012. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

ha felvesznek és nem mész el nincs belőle semmi.. én megvárom, h itthon felvesznek-e és utána gondolkozom a külföldi egyetemen.. nekem is Skócia a legszimpatikusabb... ha nem vesznek fel most tavasszal akkor ősszel szeretnék már kimenni és dolgozni és a 2013-as tanévre pedig jelentkezést beadni kinn.. (:


kedves utolsó hozzászóló írnál még egy picit a kinti életről meg, hogy hogyan kerültél ki? (: jöhet privátba is ha gondolod (:

2012. jan. 9. 12:16
 24/29 anonim ***** válasza:
Én még megpróbálom itthon, és ha nem sikerül (ami valószínű), akkor még jövőre kimegyek fél évre a rokonaimhoz nyelvet gyakorolni. Jogi egyetemen olyan kellemetlen, ha az ember lassan/feltűnő akcentussal beszél :P Amúgy ti mit néztetek, hogy oda, ahova ti jelentkeznétek, hány UCAS tariff kell? Amit én néztem ki, ahhoz 300 kellett... Az szerintetek sok?
2012. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Én is beadom itthon, de Skóciában is.


[link]


Itt az Entry Requirements-nél vannak ugye a követelmények.De hogy működik ez az egész pontrendszer itt? Mi az az ABBB pl.?

2012. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Skóciában van am olyan, h gyógytorna? elég sokat kerestem, de nem találtam semmit...

ja meg tényleg valaki elmagyarázná, h megy kinn a felvételi rendszer? Oké kell egy TOEFL nyelvvizsga... bolgonai rendszer. gondolom akkor lehet duplázni is..

ahh, ha valaki ráér nem magyarázná el? :$

2012. jan. 9. 20:50
 27/29 anonim válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék.
2012. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
UCAS pontok vannak. Ugyebár mi nem teszünk GCSE-t (az ott az érettségi), szóval a magyar érettségi jegyeket számítják át valahogy (ez a kulcsszó...) UCAS pontokra (tariffs). Azt írták, hogy az egyetemnél kell érdeklődni, hogy hogyan is történik az átszámítás. Jobb helyeken (Oxford pl.) ott van a honlapon, hogy mik a magyar érettségi követelmények. Szóval érdeklődjetek az intézményél, én is azt fogom. Az Oxfordot is bejelölöm majd, ki tudja... :D
2012. jan. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Azzal az Oxfordal vigyaznek. Sok karod nem lesz belole, bejutasra az eselyed nulla (nem azert, mert lehetetlen lenne, hanem mert Cambridge es Oxford tizezrevel vagja ki azokat is, akik abszolut kituno atlagokkal, fantasztikus josolt vizsagaeredmenyekkel jelentkeznek. E mellett, Mo.-rol jelentkezve ha nem produkalsz nagyot orszagos de foleg nemzetkozi tanulmanyi versenyeken, stb, total eselytelen vagy.), hanem azert, mert osszesen 5 helyet tudsz megjelolni - majd szeptember-oktober korul, mikor lehet egyetemekre jelentzni, ti. a hatarido regen lejart. Bar utolagos felveteliket egyes kevesbe nepszeru helyeken meg lehet, hogy hirdetnek... De van max. 5 helyed, ha ebbol egyet ellosz Oxfordra vagy Cambridge-re (azonos evben mindkettobe nem jelentezhetssz), marad 4. Kell ugye realis hely, meg "ha minden kotel szakad" jellegu is. 4 hely nem sok. Azzal nics baj, ha bejelolsz egy tok jo "alomhelyet", de ilyen "ki tudja" elven bejelolni Cambridge-t vagy Oxfordot...magaddal szursz ki, erosen.


(Mondjuk jelentkezni Oxbridge-be majd iden osszel lehet, es abban biztos lehetsz, hogy plussz helyeket ezen intezmenyek nem hirdetnek meg...igy is alig gyozik kirugni a jelentkezok elsporo tobbseget.


Amugy Oxbridge-n kivul is, szamos magasan jegyzett angol egyetem van, ha az elozo kettohoz messze nem is ernek fel: UCL, Imperial, pl. A ranglistakra erdemes ranezni, a skot egyetem jok, de nem annyira, mint az emlitett angol intezmenyek. Persze egy Edinburg vagy meginkabb St. Andrews-be bejutni fantasztikus dolog :)

2012. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!