Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki Angliában tanul? Mesélne róla?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Angliába, már lehet, hogy az ősszel..(főleg, ha nem vesznek fel itthon az egyetemre) közép szinten beszélek angolul, egy évet szeretnék kinn dolgozni, h még jobban elsajátítsam a nyelvet.. és utána jelentkeznék kint valami egyetemre.. milyen lehetőségek vannak? Nem valami neves egyetemre gondolok (pl.:oxford stb.) és egészségügyben szeretnék tanulni..


Valaki aki kinn él vagy tanul, nem írna le pár dolgot? Válaszokat előre is köszönöm. (:


Ha vannak ötletek hol érné meg még így az eu.ban tanulni szívesen várom őket (:


2012. jan. 7. 13:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Á ma reggel pont azon gondolkodtam, hogy ki kellene írnom egy ilyesmi kérdést :D

Én is idén érettségizek és nagyon fontolgatom, hogy kimegyek Angliába. Én au-pair szeretnék lenni fél vagy 1 évig, attól függ, hogy mennyire tetszik. Utána szeretnék továbbtanulni, bár nekem ötletem sincs egyelőre, hogy mit és hol, de valószínű, hogy inkább külföldön.

2012. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
akkor menjünk együtt :DDD
2012. jan. 8. 14:00
 13/29 anonim ***** válasza:
Ti mit terveztek tanulni?
2012. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
Én valamelyik közgazdasági szakon tanulnék.De egyébként ha minden igaz, szabályozva van is hogy hány órát dolgozhatsz a suli mellet egy hónapba, hogy ingyenes legyen a tandíj ( ez Skóciára vonatkozik ) Erről nem tud valaki esetleg többet?
2012. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

én gyógytornát szeretnék majd (:

sajnos én semmi ilyen kikötésről nem hallottam, de ahogy írtad beugrott, mintha valahol mégis olvastam volna valamit..

2012. jan. 8. 19:43
 16/29 anonim ***** válasza:
Én jogásznak szeretnék tanulni. Csak olyan korlátozásról olvastam, hogy aki nem EGT országból ön, az heti 20 órát dolgozhat, ami minket nem érint. A másik meg az, hogy csak akkor fizetik a tanulmányaidat, ha nappali képzésen veszel részt (full-time study), szóval teljes munkaidős állás időben sem férne bele. Amúgy jó kis támogatások, vissza nem terítendő pénzek vannak az alacsony jövedelmű (ott más értelme van egy kicsit fogalomnak, mint itt...) családokból származóknak.
2012. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
Értem.Én nekem Anglia a tandíj miatt nem jön szóba.Viszont Skóciába is csak úgy érdemes kimenni, ha több ember jönne, szóval aki gondolkodik rajta az írjon :) Egy kicsit utánanéztem külföldi oldalakon: Skóciában heti 20 órát lehet dolgozni ( átlagos 4Ł/h fizetéssel számolva ez heti 80Ł)egy átlagos szállás olyan 60Ł körül van, plusz még az egyéb költségek.Szóval ha éppen is, de ki lehet jönni szerintem 0-ra.
2012. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
Biztos vagy ebben? Én úgy néztem hogy ez ránk is vonatkozik.
2012. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Elvileg már nem, de nem vagyok benne teljesen biztos. Mondjuk heti 20 óránál többet dolgozni egyetem mellett az elég húzós, 20 fontból pedig sajnos nem lehet megélni. :/ Elvileg ha fölveszel Magyarországon diákhitelt, és mondjuk a szülők is tudnak támogatni valamennyien, akkor nagyon szűkösen kijöhet.
2012. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

[link]


Január 15 a határidő.1 hét van.Ti beadjátok a jelentkezést?Illetve még azon gondolkodom ha beadom ide, és itthon, és esetleg mindkét helyre felvesznek akkor mi van? :O

2012. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!