Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tudni Ausztriában...

Kryy kérdése:

Mit kell tudni Ausztriában való tanulásról? Azon gondolkoztam hogy ki megyek Ausztriába tanulni, hallottam, hogy ott elvileg ingyen van az egyetem és a kolesz se valami drága .

Figyelt kérdés
Jól megy a német de az angol annál jobban, azon gondolkoztam hogy valami angol nyelvű gazdasági ( pl pénzügy számvitel ) szakra mennék. Igaz hogy ingyenes az oktatás? Hogyan tudok oda jelentkezni? Mi alapján veszik fel oda a magyar diákokat?
2012. jan. 10. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
olyan jó lenne ha valaki végre választ adna!
2012. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Bécsi Gazdasági Egyetemre (Wirtschaftsuniversität Wien) járok. Ezen a területen angol nyelvű alapszakok nem nagyon vannak állami egyetemeken. Igen, állami egyetemeken ingyenes az oktatás és a legtöbb szakon semmiféle felvételi nincs. A WU-ra való felvételnél például nyelvvizsga sem kell, elég, ha érettségiztél németből bármilyen szinten. Ha októberben szeretnél kezdeni, először netes előjelentkezés van minden egyetemen, ez valamikor nyáron kezdődik. Ezután be kell menned az egyetemre személyesen a papírjaiddal (az egyetemek honlapján ez tételesen le van írva), befizeted a félévi ÖH-Beitragot, ami 17 euró és fel is vagy véve.

Egyébként van szó tandíj bevezetéséről, de még semmi sem biztos és lehet, hogy csak az ösztöndíjat fizettetik majd vissza, amit mi magyarok amúgy sem kapnánk.

2012. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!