Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A SOTE és az SZTE elég elismer...

A SOTE és az SZTE elég elismert Európában, vagy a külföldi egyetemeknek nagyobb a hírnevük?

Figyelt kérdés
ha tudtok ajánlani egy-kettőt, megköszönném :)
2012. jan. 11. 12:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Alapbol a hatarokon tul tulzottan sok lovese nincs senkinek, milyen egyetemek ezek, nyugatabbra menve pedig a "csoringer K europai egyetem" kepe lebeg fel. Ez igy van. Elfogadjak ugyan a diplomaikat, lehet egyes helyeken hallottak roluk, de ha valaki hasonlo kvalitasokkal, de egy epkezlab nemet, francia, vagy fokent angol egyetemi diplomaval jelentkezik, akkor ezerszer inkabb azt fogjak felvenni, nem amagyar illetot. Meg a szuken vett regioban is szamos lenyegesen erosebb egyetem akad, Becsi Egyetem, pragai Karoly Egyetem, stb.


Barhogyan is, nem, "nem eleg elismertek" Le se bojszintjak oket (ami nem zarja ki, hogy egyes helyeken, egyes emberek ismerjek, de nem ez a jellemzo, es lassuk be, vilagszinten nem hudefasza egyetemek), ha eppen nagyon kell az orvos, es/vagy nagyon jo vagy,/szerencsed van, akkor persze jol elboldogulhatsz veluk. Ez teny. De lenyegesen jobban megeri epkezlab nyugat-europai egyetemre menni. Pl. azert is, merta z oktatas szinvonala,a felszereltseg es a kutatas csak egy hangyanyit, de picikevel erosebb, mint amagyar egyetemeken..

2012. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:11


Ez egyébként teljesen így van ahogy írod. Múltkor írta itt valaki, hogy BME-n diplomázott (már nem emlékszem milyen mérnökként) és kiment Ausztriába egy állásinterjúra. Végül megkapta az állást talán, de kiderült, hogy a kedves osztrákoknak (az OSZTRÁKOKNAK akik csak egy hajszálnyival vannak nyugatabbra tőlünk) halvány lövésük sem volt arról hogy mi is az a BME.



És valahogy itt mindenki azzal van elfoglalva, hogy minél "nevesebb" legyen az egyetem ahol tanul. És miután bekerültek, kényelmesen hátradőlnek hogy ők egy "világszínvonalú" egyetemen tanulnak. Holott baromira nem. Maximum magyarországi viszonylatban számít hogy egyes szakokat hol végzel el.


És ezt tényleg nem azért írom, mert én mindenkit lenézek. Sőt valójában én is a többséghez tartozom. De egyre több helyről hallom, hogy külföldön így fogadnak minket: " szóval ön Magyarországon szerezte a diplomáját"...


Én ebből azt szűrtem le, hogy mindennek az a titka, hogy szeresd amit tanulsz, és igyekezz minél jobb szakember lenni, mert ez az ami leginkább számít.

2012. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

hmm..köszönöm, elég elgondolkodtató egyébként amit írtok, és teljesen igaz. Mondjuk külföldön elég sokba kerül egy orvosi egy magyarnak... nekem azt mondták, hogy az a legjobb ha itt maradok, és Erasmus-szal kimegyek egy félévre.


hát nem tudom, nektek mi a véleményetek? :)

2012. jan. 12. 12:12
 14/15 anonim válasza:
Magyarországon nem mindegy, hogy hol végezted el az orvosit?
2012. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De, MO-n mindegy. Max. abból a szempontból nem mindegy, hogy anyagilag melyik kedvezőbb, melyik van közelebb a lakóhelyedhez. De egyébként tényleg mindegy.
2012. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!