Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen felvételi feltételei...

Milyen felvételi feltételei vannak a külföldi iskoláknak?

Figyelt kérdés

Angliai vagy Amerikai egyetemen vagy főiskolán szeretnék majd tanulni a szakközépiskola után, de nem tudom, hogy mik ott a felvételi feltételek.

Jó a magyar érettségi? Milyen nyelvvizsga kell? kell írni valami tesztet? Kell még valami más? Nagyon nehéz bejutni?


2012. jan. 11. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
USA ott nem érettségit hanem SAT ot írnak kb hát én egy CAE,IELTS meg van még egy nyelvvizsga úgyis beírja majd más TOEFL na az az kéne azi lyen felső felső (de nem CPE ami nekem van mert az félisten szint muahaha) na most minden érettségid ötös az alap 95% köré lőném mondjuk. Skóciában ingyen van a felsőoktatás see you in EDINBRÁ
2012. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bekerulni...van ahol iszonyatosan nehez, es vilagszinten kell a legjobb diakok kozott lenned (Harvard, Yale, Cambridge, Stanford, Oxford, Princeton, Columbia, MIT), van, ahova konnyeden bejutsz. CSak Nagy Britanniaban van 120 egyetem, a valasztek igen bo, a ket abszoluyt vilagcsucstol a szirszar egyetemekig.


TOEFL/ILETS kell adott pontokra teljesitve. Magyar erettsegi brit iskolalba jo, picit komolyabb helyre emeltszint is kell, meg komolyabb helyeken alapvetoen a nemzetkozi erettsegit preferaljak. De elvileg mindenhol elfogadjak a magyar erettsegit is.

2012. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!