Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet külföldi egyeteme...

Hogyan lehet külföldi egyetemen/ főiskolán tanulni? Mik a jelentkezési feltételek, hogyan zajlik a felvételi?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden országban máshogy működik, de ha valaki leírná a tapasztalatait, azt megköszönném!

Egy európai iskolában szeretnék szakácsmesterséget tanulni, fontos, hogy nem akarok leragadni az itthoni Okj-s szinten. Nem azért mert bármi bajom lenne vele, csak jobb kiugrási lehetőségnek találom, ha valaki külföldön próbálkozik.


2010. máj. 26. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Előbb tudni kellene, hogy mégis hová, merre akarsz menni, mert mindenhol más a feltétel. Ja és persze milyen idegen nyelvet tudsz és mennyire?
2010. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem akartam bezárni a kört azzal, hogy írok egy országot, mert bármilyen tapasztalat érdekel. Amúgy anyanyelvi szinten beszélem az angolt, és németül is tudok (bár kevésbé). Valójában Európán belül elhelyzkedő iskolák érdekelnénk. Az angol tudásomból lehetne arra következtetni, hogy N.-Britannia lenne a legmegfelelőbb, viszont a magas képzési költségek miatt, talán jobb lenne valamelyik más országban. Ami isgazán érdekelne egy Culinary Art School és ott szerezni egy BA diplomát, csak nem tudom mely országban lehetne a legkevesebb ráfordítással és a lehető legtöbb tudással kijönni a dologból. :)
2010. máj. 26. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!