Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Gimnázium vagy a Szakközépis...

A Gimnázium vagy a Szakközépiskola a nehezebb?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban emelt szintű német nyelvet kell tanulni és még angolt,szakközépben (informatika szakmacsoport,számítógép-szerelő akarok lenni) emelt óraszámban informatikát tanulni.
2011. dec. 9. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre akarsz menni, gimnázium az jobb... 2 nyelvvel többre mész külföldön is...
2011. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És az a nehezebb.
2011. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha szerelő akarsz lenni, akkor szakközép informaika orientációval. Ott lényegesen magasabb óraszámban tanulod az informatikát, mint egy normál gimnáziumban. Azt viszont tudnod kell, hogy a 12. év végén nem kapod meg a szakképesítést, rá kell húznod még egy évet.
2011. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én gimibe jártam, bár szerintem a szakközép nehezebb. Igazából azzal csak az a baj, hogy sok szakközépben "gáz az, aki tanul", míg gimiben nem.

Ha már most tudod, hogy majd milyen egyetemre szeretnél menni, illetve, hogy milyen szakra, akkor érdemesebb, olyan szakközépbe menni, mert majd az egyetemen könnyebb lesz.

De a nyelvtanulás miatt valóban hasznosabb a gimi. :)

2011. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy egyetemre mennék,nem vagyok olyan okos.Matekból már hatodikban is matekkorepetálásra kellett járnom.
2011. dec. 10. 12:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj ez aranyos volt:)

az még nem jelent semmit, hogy matekból nem vagy penge...

attól még igenis lehetsz okos, értelmes ember. Még van 4éved, hogy eldöntsd, hogy szeretnél-e egyetemre járni.

2011. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ha újra kezdeném szakközépbe mennék. Nem omlik össze a világ, ha van valami szakmád az érettségi mellé. Gimnázium nem ad végzettséget, csak érettségit. Én a diplomámat nem tudom használni, csak a boltvezetőimet. Asztalos, hegesztő, vagy valami hasonló lennék. Nem hal meg senki ettől, utána ettől még lehetsz fogorvos, jogász, bármi. Gimnáziumban tanultam, nehezebb volt szivatósabb, a hármas érdemjegy egyenlő szakközép 5-ös jegyével. Sokszor a pontok miatt még hátrány a gimnázium. (Engem épphogy felvettek egyetemre idegennyelv tudással, a nálam lustább tesómnak meg sima ügy volt) Mi a franc az a gimnázium? Semmi fontosat nem tanultam ott, angolon és németen kívül. Minden kapkodott volt.
2011. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"az még nem jelent semmit, hogy matekból nem vagy penge...

attól még igenis lehetsz okos, értelmes ember. Még van 4éved, hogy eldöntsd, hogy szeretnél-e egyetemre járni."


Köszi,de nem hiszem,hogy megyek egyetemre,mert elég nehezen megy a reál tantárgyak (főleg a matek és a fizika) tanulása és nagyon hamar el is felejtem-

Köszi a válaszokat,akkor szerintem szakközépbe érdemesebb mennem.

2011. dec. 13. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:

attól függ milyen erős a suli

nem mindig a gimi a nehezebb!

2011. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!