Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi egyetem? Milyenek...

Bécsi egyetem? Milyenek vannak ott? Vagy csak egy van?

Figyelt kérdés

szakok, lehetőségek

vki tanul ott?

ha érettségi után oda jelentkezek felvesznek

álltólag könnyű bekerülni :$

minden tudni akarok, ha vki betudna avatni

köszönöm


2012. jan. 20. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:

universität wienre gondolsz?milyen szak érdekel téged?vagy mindegy csak felvegyenek? honlapon amúgy megtalálsz mindent a szakokról,gondolom tudsz németül.

a másik hogy elég sok embert felvesznek,kevesebb pontokkal is viszont diplomát már sokkal kevesebben kapnak. ha van valami más kérdés szólj.

2012. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ez komoly :OO

angol nem elég?

milyen szakok vannak?

2012. jan. 20. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:

mennyire beszélsz jól angolul?

amúgy megsúgom nem csak németül olvashatsz a honlapon [link]

lehet angolul is felvenni órákat,de ha itt akarsz élni esetleg később is...vagy miért is akarsz Bécsbe menni?:) na mindegy szóval nem ártana ha beszélnéd a nyelvet.de van lehetőség olyanra is hogy felvesznek,lakhatsz koliba stb. de csak nyelvet tanulsz mondjuk egy évig,annyi idő alatt ilyen környezetbe kb. meg lehet tanulni.költségekkel tisztában vagy?

2012. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

német nyelven folyik az oktatás?

na és mivan az angollal? hogy tanuljak meg ennyi idő alatt németül?

2012. jan. 20. 20:06
 5/10 A kérdező kommentje:

azért akarok, mert félek h nem lenne elég pontom itt Mo-n egy eltére stb...

és azt hallottam oda könnyű bekerülni az államira, de nem a költségekkel nem nagyon:s

2012. jan. 20. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:
lehet angolul is
2012. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát sokkal drágább lesz mint ha mo.-n mennél költségesre szerintem,főleg ha pesti vagy és nem kellene albérletet vagy ilyeneket fizetned.pl koli 100ezer körül van közös zuhanyzó konyha kb 4 embernek.olyan havi 200-250 kell
2012. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz németül? Felejtsd el.


Nekem ez az "angolul folyik az oktatás"-dolog gyanús, de ha igaz, akkor is ott kell élned, intézni ügyeket, diákmunkát vállalnod, hogy tudd az albérletet fizetni, stb.


Német nyelvű oktatáshoz a jelentkezési követelmény egy német B2 nyelvvizsga, de még ők is azt ajánlják, hogy C1 kell az órák megértéséhez.


És lehet nagyon könnyű bekerülni, de nagyon össze kell kapnod magad szorgalmilag, hogy ott szerezz diplomát, mert több a morzsolódás, mint egy eltén.

2012. jan. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, az csak egy dolog, hogy könnyű oda bekerülni. Igaz felvételi vizsga sincs az egyetemeken (egyedül csak az orvosi karon),van ahova egyszerűen csak be kell jelentkezni,de nem azt jelenti, hogy könnyű bent maradni. Ergo kb. felvesznek 500 embert egy szakra és a félév után lesznek 50-100. Mert a vizsgák igen kemények, ott szórják meg az embereket.

És a hátrány, igen az összes osztrák egyetemen ingyenes az oktatás, de havonta az ottani megélhetésed forintba átszámolva: 200000-250000-be kerül. (De ott jó diákmunkák is vannak olyan 7-10€/óra)+ utazási költség. Kalkuláld bele ezt is!

Nos, ha az egyetemről (ne adj Isten) kibukna valaki ott vannak még a főiskolák, de ott kötelezően van felvételi és ott már vannak költségtérítéses szakok is.

Ha egyáltalán nem beszélsz németül, felejtsd el. -nem megbántásból mondom-A hétköznapi életben is kevés lesz az angol, meg kötve hiszem h. mindegyik szakon van angol nyelvű oktatás is. Hogy normálisan megértsd az órákat minimum C1 szint kell, ezenfelül nem árt szakmai nyelv ismeret sem.

2012. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok! Én is kérdezni szeretnék. Van egy B2-es nyelvvizsgám már 2-3 éve, azóta is folyamatosan tanulom a németet, szakközépiskolába járok, közgére. Szerintetek egy gazd. managment-re vagy egy nem. gazdra érdemes lenne jelentkezni? Szakmai németet nem tanultam, de nincs probléma a nyelv megértésével. Diákmunkát lehet vállalni könnyen?

Előre is köszönöm a segitséget

2012. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!