Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön az emelt érettségin...

Külföldön az emelt érettségin kívül még mit néznek? Érdemes a jegyeimet feljavítani 11. év végére, ha biztos vagyok benne, hogy külföldön fogok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 06:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen az érettségi átlaga is számit. De miért vagy biztos abban, hogy külföldön fogsz továbbtanulni? Mert azért nem annyira egyszerü se bekerülni, de föként idegen nyelven elvégezni bármilyen iskolát.
2012. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mondjuk a nemzetközi nyelvvizsgáidat is nézegetik majd.
2012. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Éretségit nem nézik csak meg kell lennie. A nemzetközi nyelvvizsgák előnyt jelentenek, de nem kötelezők. Ott helyben lesz egy elbeszélgetés vagy esetleg kettő elbeszélgetés, de aztán semmi más. Csak a legfontosabb hogy tudj az adott nyelven. És ne félj tőle sokkal könnyebb idegennyelven tanulni mint magyaron.
2012. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A nyelvvizsga az alap, ezért nem is tértem ki rá. :)

Két tannyelvű gimnáziumba jártam, van fogalmam róla, milyen más nyelven tanulni. És igen, teljesen biztos vagyok ebben, már kiskorom óta erre készültem. :)

Szóval magasról tojnak rá, hányas voltam a főtantárgyakból tizenegyedikben és tizenkettedikben? Mert az ég egy igen szívatós töri- és magyartanárral áldott meg. Az ötöst szinte lehetetlen elérni, ráadásul eléggé matekos beállítottságú vagyok...

2012. jan. 24. 20:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem nézik.
2012. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az elözö honnan veszi, hogy nem nézik, Németországban az utolsó két év évvégi jegyeit, az érettségi össszes jegyét kérik, viszont felvételi nincs, csak néhány helyen kötetlen beszélgetés.

Ezekböl a jegyekböl jön ki, hogy eléred-e a megfelelö átlagot vagy sem. Ha nem elég, akkor semmi esélyed ara, hogy felvegyenek.


Hogy más orzászgban hogy van, azt nem tudom, esetleg ird meg, hogy hová akarsz menni egyetemre.

2012. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 I am God válasza:

Otthon én is 2 tannyelvü iskolában tanultam, aztán 3 évet külföldön. Hidd el amikor azt mondod van fogalmad róla milyen idegennyelven tanulni, akkor eltúlzod.


Tapasztalat, és ha erre rá még szopatós tanárt fogsz ki, akkor kemény nagyon

2012. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

melyik országról beszélünk? :)


UK-be első körben personal statement (motivációs levél) plus reference kell, utána kapsz offer-t (vagy reject..), lehet még külön interjú is, egyetemtől függ, érettségi eredményeket néznek az utolsó körben, viszont abból általában színötös vagy max 1 négyes - jobb egyetemekre - plusz nemzetközi felsőfokú nyelvvizsga alap :)


én Skóciában vagyok már második éve és imádom (pedig még kéttannyelvű gimibe sem jártam)

2012. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tényleg ird már meg, hogy melyik országba akarsz menni - mert mindenhol mások a követelmények.
2012. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves illető aki utánam volt Ausztriában úgy van tapasztalatból tudom és Németországban is ki lehet fogni olyanokat.
2012. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!