Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön az emelt érettségin...

Külföldön az emelt érettségin kívül még mit néznek? Érdemes a jegyeimet feljavítani 11. év végére, ha biztos vagyok benne, hogy külföldön fogok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 06:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én irtam utánad, itt élek Németországban és mivel a gyerekeim itt járnak/jártak egyetemre, ezért az itteni rendszert ismerem. Ausztrában lehet, hogy úgy van,ahoyg irtad.

Ezért is jó lenne, ha a kérdezö megirná, hogy melyik országba akar menni, mert elég nagyok az eltérésel.

2012. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó egyébként én is 12 évig Németországban éltem és akkor még voltak Dual Bachelor szakok ahol a keresztapám szerint úgy volt ahogy én írtam, de nem szeretnék vitatkozni lehet rosszul tudta vagy minden megyébe más vagy nem tudom. Tényleg jó lenne tudni pontosan hova tervezi a kérdező.
2012. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, elfelejtettem megírni az országot!

Skóciában tervezem, de ha nem sikerül, Ausztria is megfelel. :)

2012. jan. 27. 15:57
 14/15 anonim ***** válasza:
Skóciába első körben personal statement meg reference kell, ezután kapsz offer-t (vagy reject-et..). Második körben az érettségi jegyek számítanak, egyetemtől, szaktól függően általában ötös átlagot kérnek vagy színötöst plusz felsőfokú nemzetközi nyelvvizsga (TOEFL v IELTS, Cambridge-t még elfogadják). Az év végi jegyek nem számítanak, én sohasem voltam kitűnő de minden érettségim 5-ös lett, úgyhogy felvettek Skóciába az egyik Russel Group uni-ra. a jelentkezésről bővebben www.ucas.com-on találsz infót, ha egyéb kérdésed van, akkor ajánlom a felvi.hu fórumot (Europass-> Jelentkezés külföldi egyetemre), jópáran vagyunk itt, akik külföldre jelentkeznek/járnak :)
2012. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 29. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!