Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most hogy ilyen remekül...

Most hogy ilyen remekül átalakították a magyar felsőoktatást ezért azon gondolkoztam jobban megérné külföldön tanulni. Milyen magasak az elvárások külföldi egyetemeken?

Figyelt kérdés
Főleg a Németországi/ Ausztriai állapotok érdekelnének. Kitűnő tanuló vagyok , saját bevallásom szerint csupán közepes a nyelvtudásom .A cél a nyelvvizsgát letenni a nyáron , de emelt érettségit nem szeretnék tenni. Van rá esélyem, hogy bekerülök? És ha igen, eltudnám így végezni az egyetemet? Tudnátok esetleg külföldi egyetemeket ajánlani?
2012. febr. 2. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a középfokú nyelvvizsga lenne a cél?

Hát Németországban az kevés lesz a felvételihez is.. Ausztriáról nem tudok semmit.


De gondolj arra is, hogy ott németül kell az órákat hallgatnod, németül fogod a szakirodalmakat olvasni, könyvekből tanulni (ami magyarul se egyszerű). Szóval ha Ausztriában esetleg elég lenne egy középfokú nyelvtudás, akkor se biztos, hogy belevágnék a helyedben, főleg ha az a középfok "épp hogy csak megvan"

Szerintem szeptemberi kezdéssel nincs reális esély arra, hogy te külföldön tanulj, így célozd inkább meg a 2013. szeptembert.

2012. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menne. Csak majd addig beszélgessél valakivel németül. Azt kell gyakorolnod. Egyébként a képzés szinvonala magasabb mint itt, de könnyebb bekerülni. Én már két helyre bejutottam pedig csak 2013 septemberétől jelentkeztem. Egy német és egy osztrák egyetem már tuti meg egy holland is. Tehát relatív könnyű bejutni mert én nem vagyok kitűnő tanuló. Nyugodtan vágj bele. Nincs mitől félned.
2012. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én még nem éretségiztem le, de mint már mondtam már bevan a befogadó papirom. Az előző vagyok.
2012. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ilyenkor már szerintem ezt késő elkezdeni.:s A barátaim is teljesen megrökönyödtek, mert azok a szakok, amikre ők akartak jelentkezni, teljesen leszűkültek, és így most az utolsó pillanatban kell mindent átszervezniük. Én már október óta B-tervként intézem azt, hogy kimehessek esetleg Angliába tanulni. Ők is azt mondták, hogyha ezt tudták volna, ők is elkezdték volna.


Csak azért írom, mert ahova én jelentkeztem, oda pl. jan. 15 volt a határidő, tehát lehet, hogy ebben az évben már nem tudsz kimenni. Esetleg halaszthatsz egy évet és addig felfejlesztheted a nyelvtudásod.

2012. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

külföldön tanulok (Ausztria). Németországot nem ajánlom, ugyan nem rossz az oktatás, csak rámegy a gatyád, meg még valahogy élned is kéne.

Ausztriában tulajdonképpen nincsen tandíj, csak a fősulikon. De asszem ezt is Bundesland-ja válogatja, utána kéne nézni. Bécsben van. Egyetemen meg olyan 17 EUR/félév. Egyetem és szakfüggő is, hogy mennyire nehéz bentmaradni, de alapvetően egyáltalán nem egyszerű, motiváció kell hozzá. ezenkívül hozzá kell szokni, hogy minden németül van, németül hallasz mindent, és nem csak azt kell megérteni amit mond a prof, hanem magát az anyagot is. ha tényleg be akarod vállalni, kezdj rágyúrni a németre, mert az kell. én középfokúval jöttem ki, de volt is azért szopás az elején. ha van még kérdésed, privit irj nyugodtan!

2012. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!