Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jó a magyar nyelvvizsgám...

Jó a magyar nyelvvizsgám külföldön?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam ezekkel a nyelvvizsgákkal. Van a két nemzetközi a TOEFL - ami Amerikai angol - és van az IELTS - ami angol angol. Legalábbis így tudom.

De nekem magyar nyelvvizsgám van. Pontosabban ELTE vizsgaközpontú, ORIGO vizsgarendszerű. Ha főiskolára vagy egyetemre akarok menni külföldre(angol nyelvterületen) elfogadják ezt a nyelvviszgát?


2012. jan. 11. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fogadják el, legalábbis, ahol mi néztük ott nem.
2012. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!Egy csöppet most elszomorodtam.

Akkor ezek szerint újból le kell tennem egy másik típusú nyelvvizsgát amit külföldön is elfogadnak? A TOEFL-et vagy az IELTS-et?

2012. jan. 11. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg azért találtál ki az egységes vizsgaszinteket (KER), hogy abból mindenki számára érthető legyen a tudás... Ez persze sokakat hidegen hagy és a saját vizsgája nélkül nem vesz fel senkit. Igazolásnak jó az Origó, de azzal nem vesznek fel.

Angliában több egyetemen elfogadják a Cambridge nyelvvizsgát is, de inkább IELTS kell. Persze felsőfok C1, a középfok nem elég!!!


Amerikában pedig kérik a SAT-ot vagyis az amerikai érettségit, emellé a TOEFL-t, ami ha jól tudom pár éven belül elévül? Persze a tudás nem feltétlen vész el, csak a papírt kell időnként megújítani... És Amerika messze is van, milliókat kell fizetni és jó ha évente haza tudsz repülni nem kevés pénzért...

2012. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazabol keves kulonbseg van: a TOEFL amerikai, az IELTS Brit (egeszen pontosan a Cambridge Egyetem nyelvvvizsgakat felugyelo reszlege, a Cambridge Assesments csinalja), de mindkettot elfogadjak mindket helyen, feltetel nelkul. De pl. ha ki akarsz vandorolni Ausztraliaba, IELTS-t kell adott pontokra megcsinalnod.


Nagy Britanniaban pl. cambridge-i nyelvvvizsgat elfogadjak tobb helyen, az USA-ban nem, TOEFL vagy IELTS kell. Magyar nyelvvizsgat...soha..millionyi nyelvvizsga letezik, elvileg kozos, vagy hasonlo szintekkel, de ez ertheto modon nem erdekel senkit. Azt kerik ami bevalt, es amit ismernek. Valasztasi lehetoseg van, ketto is. Ezeket amugy -persze egyeteme valogatja, milyen szintet kernek- felsofok folotti szintnek kell elkepzelni. Van akinek egyik konyebb, van akinek a masik, ez mar csak ilyen.

2012. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!