Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miert kerdezik meg ennyien,...

Miert kerdezik meg ennyien, hogy hogy müködnek a külföldi egyetemek, mi kell hozza, stb? 1 dolog kell hozza, nyelvtudas, es ha az lenne, nem itt kerdezgetne, hanem a google-t hasznalna.

Figyelt kérdés
Sokan akarnak külföldre menni tanulni, mert az milyen menö, de arra nem gondolnak, hogy ha a google-ben nem talaljak a megfelelö informaciot a tovabbtanulashoz, akkor az elsö szemesztert se fogjak tulelni... -.-
2012. febr. 10. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem azért akarnak külföldre menni tanulni,mert az menő,hanem azért,mert ott szülői támogatás nélkül is be tudják fejezni az egyetemet..és mondjuk,van akinek a szülei nem olyan gazdagok,hogy tudják támogatni..amúgy fasza lenne,ha csak nyelvtudás kéne hozzá,azért nem ilyen egyszerű a dolog..
2012. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A külföldi egyetem azért "menő", mert ott röghöz kötés nélkül is tanulhatnak ingyen, vagy legalábbis lényegesen olcsóbban, mint itthon.

Az idén felvételizők úgy tervezték, hogy itthon mennek egyetemre, éveken át erre készültek, arról tájékozódtak, hogy itthon mi kell hozzá, utánanéztek a lehetőségeknek, egyetemeket, szakokat választottak stb. De mivel kb. 2 héttel a jelentkezési határidő előtt megtudták, hogy esélyük sincs itthon bejutni arra a szakra, amit tanulni szeretnének, inkább külföldre mennek. És a külföldi egyetemeknél is közel van a jelentkezési határidő, ezért most gyorsan informálódniuk kell a külföldi lehetőségekről. Erre az oldalra sokan járnak olyanok, akik kint tanulnak vagy dolgoznak, ők tudnak segíteni a pórul járt felvételizőknek. Ezért van most ennyi ezzel kapcsolatos kérdés.

2012. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Nemetben akarok tanulni, a szüleim nem gazdagok, magamnak kell majd megkeresni az egyetemre a penzt, szoval tudom, miröl beszelek, mikor azt mondom, hogy az otthoni arak semmik az itteniekhez kepest.

Lehet, hogy nem csak nyelvtudas kell hozza, de ha az nincs, akkor ott mar regen veszve van a dolog.

2. Nem tudom, melyik külföldi orszagra es mely magyar szakokra gondoltal, mikor azt irtad, hogy külföldön olcsobb, mint otthon. En otthon tanultam egy evet, egy 10es volt a koli, meg az utazas került meg penzbe, de ennyi. Raadasul meg ösztöndijat is kaptam. Itt ahhoz kepest kemeny menet lesz megcsinalni 5 evet...

2012. febr. 10. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyiban a kérdezőnek adok igazad, hogy sokkal gyorsabb lenne, ha konkrétan az egyetem honlapján és egyéb hivatalos helyeken néznének utána a kérdéseiknek, ahelyett, hogy gyakorin esetleg napokat várjanak a válaszokra, amik nem is olyan pontosak.

Én is végigcsináltam már egy külföldi egyetemi pályázást, nem volt könnyű, de eszembe nem jutott, hogy itt gyakorin szerezzem be az infókat hozzá. Az persze megint más kategória, ha valaki személyes tapasztalokra kíváncsi, ilyen esetekre hasznos ez az oldal.

2012. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nyilván aki pár éve felvételizett külföldre, az egész más helyzetben volt. Én azokról a fiatalokról beszélek, akik évekig abban a hitben tanultak a gimnáziumban, hogy ha leérettségiznek, utána magyar egyetemre fognak járni, és pár héttel a jelentkezési határidő előtt derült ki, hogy vagy nem indítják államilag támogatott formában a szakot, amire járni szeretnének, vagy alig lesz államis hely és esélyük sincs bejutni, hacsak nem írnak 100%-os érettségit mindenből. A költségtérítéses képzést pedig nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, főleg így, hogy megnövelték az árakat. A 3. válaszolónak gondolom több hónapja, sőt éve volt rá, hogy eldöntse, melyik külföldi egyetemre akar jelentkezni, mit fog tanulni, megszervezze, hogyan fog odakint boldogulni, miből fog élni stb., a fentebb említett felvételizőknek viszont alig egy pár hetük van ugyanerre, ha nem akarnak egy évet csúszni. Természetes, hogy a már kint tanuló, kint élő magyarok tapasztalataira kíváncsiak, és segítséget szeretnének kérni tőlük. Tudom, miről beszélek, mert az öcsém is most felvételizett volna, évekig arra készült, hogy gazdasági szakon fog majd továbbtanulni, amit így most már itthon nem valósíthat meg.


A tandíjakról annyit, hogy ha jól tudom, pl. egyes ausztriai egyetemeken maga az oktatás tandíjmentes, és nem rég olvastam, hogy valamelyik szomszédos országban (ha jól emlékszem, Szlovákiában) a magyar iskolákban feleannyi, vagy valahol még kevesebb a tandíj, mint itthon. Oda még nyelvtudás se igazán szükséges, hiszen az oktatás magyar nyelven folyik. Biztos, hogy ezen kívül még más országokban is vannak ösztöndíjak, tandíjmentes képzések, és sok helyen kevesebbe kerülnek a költségtérítéses képzések is, mint majd szeptembertől Magyarországon. Nem állítom, hogy mindenhol olcsóbb, pl. Angliában tudom, hogy vannak elég drága egyetemek, amik többször annyiba kerülnek, mint az itthoniak, de nyilván ezért is érdeklődnek az interneten a felvételizők, hogy hová érdemes menni, hogy jön ki legolcsóbban a tanulás és a megélhetés.

2012. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Skóciában is ingyenes az oktatás :)
2012. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!