Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriába szeretnék menni...

Ausztriába szeretnék menni tovább tanulni. Már olvastam hogy felsőfokú német nem szükséges. De a külföldi egyetemeken milyen magas a ponthatár? Vagy ott más a rendszer?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
ott nincs pontszámítás. beküldöd az eredményeidet, és eldöntik h felvesznek-e avagy sem.
2012. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mi számít ott jónak?
2012. febr. 18. 19:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Kell még ott valami vizsgát tennem?
2012. febr. 18. 19:35
 4/9 anonim ***** válasza:
nem sok esélyed van, maximum ha fizeted a tanulmányaidat
2012. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De hogy akarsz megfelelő némettudás nélkül kimenni?
2012. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
valamennyire tudok németül szóval szeretnék nyáron nyelvvizsgát is tenni. de szerintetek így ne is vágjak bele?
2012. febr. 19. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:
nincs ponthatár, 2essel megvan az összes érettségi tárgyad, akkor fel vagy véve. nyelvvizsgának kell lennie, minimum közép, de egyetem és szakfüggően kérhetnek felsőt. középfokú tudás azért minimum kell, tapasztalatból mondom.
2012. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs felvételi, tehát beküldöd és felvesznek vagy nem. Viszont elég nagy a szórás. Pl. ha egy év után nem tudsz elég jól németül, kivágnak. Sajnos rengeteg ismerősöm ment Bécsbe, és sokan haza is somfordáltak. Sajnos nem könnyű. Viszont ismerek olyat is, aki elvégezte, úgyhogy nem elrettentésből írtam :) Csak szerintem érdemes jól meggondolni.
2012. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahova nincs külön felvételi, oda minden jelentkezőt felvesznek, de a nyelvtudást bizonyítani kell EPD-vizsga, vagy C1 nyelvvizsga de legalább b2-es(nemzetközi). bennt maradni nehéz, a felvétel nem gond.

külön felvételi van (pszichológia, orvosi, Transkulturelle kommunikation-tolmács alap, zene) legalábbi Grazban.


grazi diák

2012. jún. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!