Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cardiffban élek, otthon 9...

Cardiffban élek, otthon 9 osztályt végeztem. Itt milyen iskolát kéne végezzek, hogy orvosi egyetemre mehessek?

Figyelt kérdés
Milyen támogatásra lennék jogosult? Illetve gerinc problémám van, azáltal mire vagyok jogosult?
2012. márc. 11. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát gondolom le kell érettségizned, aztán felvételizned az egyetemre. Ugyanaz a rendszer, csak részleteiben tér el.

De az egyetem jó drága... szóval ha nem érettségizel le kitünővel és nincsenek egyéb érdemeid, akkor elég nehézkes lesz a dolog.


Amúgy hány éves vagy? Mit dolgozol? Miért pont orvosi?


A támogatásokat nem tudom... olvass utána a neten angolul.

2012. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy érettségi kell csak nem tudom melyik az. A level szerintem, azt is lehet gyorsítva (azt hiszem).

20 éves vagyok, most nem dolgozok. Már régóta orvos szeretnék lenni. :)

Van itt sok külföldi aki egyetemen tanul és nem fizetnek 9000 fontot évente, biztos lehet kapni valamilyen támogatást.

Köszi. :)

2012. márc. 11. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztosan lehet kapni támogatást, de ezt senki se fogja neked megmondani a gyakorin, Magyarországról... :)

Ezért is írtam olvass utána angolul, mondjuk a helyi egyetemek oldalain.

2012. márc. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem fogja senki sem kifizetni a tandíjad, erre van a diákhitel. esetleg ha olyan egyetemre kerülsz be, ahol tilos egyetem mellett dolgozni (Oxford/Cambridge), akkor adnak annyi ösztöndíjat, hogy kifizethesd a megélhetést, de a tandíjra mindenképpen diákhitelt kell felvenned a SLC-tól.


a www.ucas.com-on találsz bővebb infót, orvosikra még kérnek egy külön vizsgát is a UK-ben (UKCAT), jó százalékkal nyilvánvalóan; ezen kívül a szokásos personal statement, tanári/munkáltatói reference, kitűnő átlag, általában bio-chem emelttel, legalábbis érettségivel tuti. plusz ide kell vmi relevant work experience (pl kisegítettél, önkénteskedtél egy kórházban egy-két évig vagy éppen a GP mellett dolgozgattál, bentvoltál, figyelhetted, hogy mi történik ésatöbbi. ergo, hogy tisztában vagy vele, mit csinál egy orvos, nem csak filmekből van egy elképzelésed. a gerinc problémád még ha nem is hátrány, de biztosan figyelembe veszik jelentkezésnél és ha nem is hátrányosan fognak megkülönböztetni (mert az ugye törvényellenes), hanem hatszor is átgondolják, hogy felvegyenek-e. egy orvosnak nem csak szellemileg, hanem fizikailag is meg kell felelni a feladathoz; gerincproblémával (nyilvánvalóan itt nem tudom, hogy pontosan miről van szó), hogy gondoltad végigállni a több órás műtéteket vagy rohanni osztályról osztályra, ha vészhelyzet van? ezt nem leszólásnak, elrettentésnek írom, de ezt is át kell gondolnod, ha olyan fizikai állapotod van, ami miatt nem tudnád végezni a napi munkádat. am emiatt nem vagy semmilyen támogatásra jogosult, ha disabled lennél (tolókocsiban), akkor viszont van csomó student support service ésatöbbi, hogy segítsenek tanulásban, akármiben; de ez sem feltétlenül pénzügyi.


plusz gondolj arra is, hogy nem csak otthon, hanem itt is iszonyatos túljelentkezés van; 9-10x is elég simán, egyetemtől függően.


én anno jelentkeztem orvosira, bár mindig is inkább a kutatás része érdekelt a dolognak, nem vettek fel, hiába volt 2 év work experience-m, egy bombabiztos personal statementem, király reference-m, felsőfokú nyelvvizsgám (nemzetközi) majdnemhogy max pontszámmal, színötös érettségi 6 tantárgyből (1 emelttel) és egy jó átlagú UKCAT. persze, ez sem azért írom, hogy jaj ha nekem nem, akkor neked sem, de készülj fel rá, hogy nehéz menet lesz :) én azóta medicinal chemistry-n vagyok és imádom, gyógyszerkutatás meg ilyesmi, szerintem sokkal jobban jártam ezzel, mint az orvosival, dehát tudod, kinek mi :)


ha komolyan gondolod, akkor kezdj el időben készülni rá, mert orvosira nem veszik idekint figyelembe, ha újraérettségizel akármiből, elég szigorúak :S nem lehetetlen, de nagyon nagyon sokat kell tanulni és 150%-ot teljesíteni a bekerüléshez :) sok sikert előre is!

2012. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!