Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás: Ausztria vagy...

Továbbtanulás: Ausztria vagy Németország?

Figyelt kérdés
Német nyelvtudással nincs probléma jövőre felsőfokuzok. Mindenképpen német nyelvterületre szeretnék menni. Kérdés h Németországban: pl Berlin ahhol ingyenes a tanulás v Bécs? mi a véleményetek? esetleg milyen érettségi kell (pontok) az ottani egyetemre... stb .. :)
2012. márc. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez komplikált mindkét ország képzése elég magas szintű. Berlint viszont nem ajánlom. Lehet hogy olcsó de veszélyes hely is. Milyen szakra szeretnél jelentkezni? Mert van a szakok között eltérés a két ország között. Én magam 12 évig németben éltem nagyon jó környéken. Féltestvérem meg egész életében Bécsben élt.
2012. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

több német egyetemnek is írtam, hogy milyen követelményeket állítanak, és mind ezt az oldalt küldte el:


[link]


eszerint 2 emelt szintű érettségi kell a németországi egyetemi jelentkezésedhez (ha magyar érettségit teszel). én idén berlinbe jelentkezem, de fogalmam sincs a pontszámításról, és se az egyetem, se a felvételi jelentkezési hely (uni-assist) nem akar/tud infót adni az értékelésről. túl nagy az egyetemek szabadsága, úgy számolnak pontot, ahogy nekik jól esik...

2012. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát.. több mint 4 tantárgyből emeltszintezek... ami eddig biztos az matek töri angol német, és német érettségit is kapok.... meg DSDt teszek és közép angol. :) ami érdekelne.. talán a manegement és rendezvényszervezés, továbbá a jogi dolgok...de konkrét célom még nincsen.. :)
2012. márc. 22. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Azon a területen a Bonn-i egyetemet ajánlanám. Ezekben a szakokban kimagasló.
2012. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!