Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Spanyolországban milyenek az...

Timido kérdése:

Spanyolországban milyenek az egyetemek? Orvostudományi van gondolom.

Figyelt kérdés
11. es vagyok, és szeretném felmérni sz esélyeimet. Szeretnék orvosira menni, de nem szeretnék magyarországon még 6 évet maradni. (+ még a 2 év középiskolai évem). Hogy tudnék külföldre jelentkezni? vagy átlehet menni, egy magyar orvosi egyetemből, egy spanyolba? vagy Hogy is van ez? előre is köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 17. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem előbb inkább gyúrj a magyarra, hogy egyáltalán itthon felvegyenek egyetemre. Ezt nem bántásként mondom, a helyesírásod és a mondatszerkesztésed hagy némi kivetnivalót maga után...

Spanyolországbanegészen másként működik az orvosi egyetem, mint nálunk. Ott az orvosin is modulrendszer van, míg itthon ha egy tárgyból buktál, akkor egy egész évet buktál. Nem vagyok benne biztos, hogy átjárható a rendszer. Én a helyedben nézegetnék spanyol egyetemi honlapokat, és gyúrnék az alaptárgyakra. Lehet egyébként Erasmus-, vagy más ösztöndíjakkal is külföldre menni, de ahogy említettem, nem biztos, hogy sikerülni fog. Egyébként tudtad, hogy Nyugat-Európából Magyarországra jön a legtöbb orvostanhallgató tanulni? A mi egyetemünkön lehet választani magyar, angol és német nyelvű programból, és a amgyar programra csak a hallgatók 25%-a jár... Ez azért elgondolkodtató. Lehet, jobban jársz egy magyar orvasi diplomával...

2009. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

néhány alap-info a spanyol felsőoktatásról:

Felvételi követelmények/vizsga



A felvételihez mindenképpen szükséges érettségi bizonyítvány/vizsga (2 év iskola előtti oktatás, 6 év általános iskolai, illetve 4 év gimnáziumi oktatás elvégzése)

ezen kívül az egyetemre történő bekereüléshez szükséges felvételi vizsga letétele (Prueba de Acceso)

A jelentkezési lapot és az egyéb szükséges dokumentumokat ahhoz az intézményhez kell beadni, ahol a diák tanulni szeretne (felső-középiskolai bizonyítvány, az EU tagországok középiskolai bizonyítványai).

Tandíj



Az oktatás tandíjköteles. A diákok a felvett tantárgyak kredit értékében kötelesek tandíjat fizetni. Az Oktatási Minisztérium minden évben meghatároz egy keretösszeget. Az egyetem helye szerinti autonóm közösségek határozzák meg ebből, hogy mennyit kell fizetni az adott tanulmányért. A kurzusokért fizetett tandíj összege eltérő, a 2007/2008-as tanévben a legolcsóbb 7,9 euróba, míg a legdrágább 16,3 euróba került.



Anyagi támogatás



Az Oktatási Minisztérium számos ösztöndíj és támogatási lehetőséget biztosít azoknak a diákoknak, akik teljesítik az előírt követelményeket. A támogatások összege, illetve lehetősége nagymértékben függ a család anyagi helyzetétől, illetve a diák tanulmányi eredményétől.



Bizonyítványok elismertetése



A középiskola bizonyítványok elismertetéséért a nemzeti minisztérium a felelős. Spanyolországban az európai érettségit és a nemzetközi érettségit egyenrangúnak tekintik a spanyol érettségivel.



A főiskolai diplomákat az érintett felsőfokú intézmény bírálja, és abban az esetben ismeri el őket, ha az elvégzett tanulmányok megfelelnek az egyetem első éves oktatási anyagának. Ellenkező esetben a jelentkezőnek a normál felvételi procedúrán kell átesnie. Az írásbeli kérelemhez csatolni kell a nemzetiséget igazoló dokumentumokat, az eredeti diploma másolatát és a tanulmányokat igazoló dokumentumokat.



Diplomák elismerése



A más tagállamban megszerzett szakképesítések, illetve diplomák elismerésében az EU tagállamaiban működő ún. NARIC központok foglalkoznak: www.enic-naric.net



Spanyolországi NARIC központ elérhetősége:



[link]



Az elfogadási kérelmeket Spanyolországban az Oktatási, Szociális és Sportminisztériumhoz kell benyújtani.



Diákok Spanyolországban



EU tagállamok állampolgárai diákként tartózkodhatnak Spanyolország területén, ha beiratkoztak egy regisztrált oktatási intézménybe, anyagilag finanszírozni tudják ott tartózkodásukat, és megfelelő betegbiztosítással rendelkeznek, amely biztosítja, hogy nem jelentenek terhet az ország társadalombiztosítási rendszerére nézve.



A Spanyolországban tanulni kívánó uniós állampolgárságú diákoknak, ha 3 hónapnál kevesebb időt töltenek az országban (pl.: nyári kurzuson vesznek részt) és elegendő érvényes útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal rendelkezniük. Ha hosszabb tanulmányokat kívánnak folytatni, az úgynevezett N.I.E. számot kell kérniük a tartózkodási helyük szerint illetékes rendőrkapitányságon.



amúgy abban egyetértek az előttem szólóval,h.orvosképzés tekintetében Mo.elit helyen áll,Spanyolország pl.a Bologna-rsz.-re való átállásban igen le van maradva,nem gördülékeny a dolog odakint...legalábbis osztatlan képzéseknél ez jellemző...

2009. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak kiegészíthetem az előttem szólókat, érthetetlen, hogy miért Spanyolországban akarsz orvosnak tanulni. Hidd el, nem olyan egyszerű, hogy oda mész, ahol sok a pálmafa és mindig jó az idő. :) Inkább érezd szerencsésnek magad, hogy Magyarországon magas színvonalú az orvosképzés. Ha becsületesen elvégeznéd itt az egyetemet, bőven ráérnél elmenni az országból. Persze még van időd gondolkozni, addig százszor meggondolod magad. :)
2009. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Ez természetesen csak egy alternatíva, de akkor valószínű maradok itthon. :) Ez egyszerűbb út is.
2009. jún. 18. 02:54
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem is magyarul tanuld ki a szakmát,éppen elég nehéz a tananyag igy is,pláne hogy még egy idegen nyelven! És itt ráadásul ingyen tanulhatsz,és még felvételit sem kell külön irnod,egy 5-ös érettségivel,nyelvvizsgával bejuthatsz itthon! Ennyire eleged van az országból vagy mért mennél már most ki?
2009. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jah neem, nincsen elegem az országból, csak ez a 6 év (+2) olyan soknak tűnik.
2009. jún. 19. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!