Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik egyetem nevesebb?...

Melyik egyetem nevesebb? (Felméréshez segítség)

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretnem kérni egy felmérés részéhez. Kérlek értékelétek az alábbi egyetemeket 10-es skálán


preztizs

erősség (mire gondoltok az adott egyetem nevének hallatán, világranglistákon hol helyezkedik el)

vagyon (mit gondoltok, mennyire vagyonos az egyetem)


alapján.


Harvard

Cambridge

Oxford

Yale

Stanford

MIT

Columbia

University of California, Berkeley

Brown

Princeton

Johns Hopkins

Cornell

University of Chicago

CalTech

University of Pennsylvania

UCL


Mivel több egyetem es három szempont szerepel a listán, az is segitség lenne, ha egyszerűen csak sorbaraknátok ezeket az intézményeket, összbenyomás alapján. Köszönöm!



2012. ápr. 9. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azert valaszthattal volna nehany egyetemet mely nincs a top 20 egyetem kozott.


Az erosseg teljesen szakfuggo, mivel nem hiszem hogy az MIT vagy a Caltech remek torenteneszeknek lenne a szekhelye.


Kb engineering, IT, science akkor Stanford, Columbia, MIT, Imperial, Caltech


Ha angol vagy tortenelem akkor Oxford, Cambridge, Harvard


Jog akkor Harvard, Yale, UCL, Cambridge, stb


Orvosi egyetem akkor Columbia vagy Edinburgh



Nyilvan a Harvard, Yale, Columbia, Chicago, Stanford egyetemek a leggazdagabbak (mivel magan egyetemek). A Brown es Princeton kisebb egyetemek tehat feltetelezem hogy kovesebb a penz van ott. Mindharom brit egyetem public tehat ott biztos kevesebb penz van (raadasul az Oxbridge collegeate rendszerenek es a UCL hihetetlenul magas Londoni koltsegenek a fenn tartasa sokkal tobbe kerul mint a koltsegek a tobbi egyetem eseten). Berkley is UC egyetem, tehat ott is biztos kevesebb penz van.


Presztizst meg szerintem az ITT szereplo egyetemek eseten kb a kor alapjan lehet a legjobban megitelni (a legregebbi egyetemek tehat Oxbridge + Ivy league egyetemek) a legismertebbek mig az ujabb egyetemeket kevesbe ismerik.


Azert hogy a keresedet teljesitsem:


Presztizs: Harvard 10 (szerintem jelenleg ez a Status quo egyetem melyet mindenki a vilag legjobbjakent ismer el OSSZESEGEBEN)

A maradek 9 (mint mondtam ez azert nagyon szakfuggo)


Anyagiak: Harvard Yale 10

A tobbi kb 9 (aranyosan a diak szamahoz)

Berkley 8

Oxbridge 6

UCL 5


Nem neztem utana szoval lehet hogy tok rosszul tudom.


Erosseg:


Teljesen szakfuggo. Meg az is nagyon fontos hogy csak kutatast vagy az oktatas szinvonalat is latba kell-e venni. Szerintem ha csak az oktatas szinvonalat neznenk ceteris paribus, akkor nem hiszem hogy a top 20 egyetem igy nezne ki...


Tehat az erosseget nem tudom kommentalni mivel szerintem ertelmetlen. Egy MIT-n vegzett torteneszt ugyanugy nem vennek fel, mint egy Brownon vegzett Mechanical engineert.

2012. ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Teljesen igazad van, szakfüggő a dolog, azonban a lényeg pontosan az, hogy hirtelen, hasraütésre, egyéni tudás alapján kinek mi ugrik be, a nelkül, hogy utánnanguglizna. Ez a kérdéssor kb. egy 'előtanulmány' egy majdani komolyabbhoz (ami nem itt lesz feltéve, nyilván), egy cikkemhez kell majd.
2012. ápr. 10. 00:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyetelen kerdesem az az, hogy akinek szamit hogy melyik egyetem milyen, miert ne guglizna utana (pl egy HR officer, vagy egy jogiroda). Akinek meg nem szamit az ugyis azt mondja (foleg magyarorszagon): Kisfiam a Harvard-ra jartal, akkor biztosan gazdagok a szuleid...
2012. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nem tudom mennyire mervado az en valaszom, fel eve jelentkeztem a fenti egyetemekbol joparra.


Preztizs: realiakkal foglalkozok, ez tukrozodik a velemenyemben


Harvard, Cambridge, Stanford, MIT, Princeton, Oxford, CalTech, Columbia, Yale, UC Berkeley, Johns Hopkins, Cornell


Vagyon: ebben nagyon otthon vagyok, fejbol tudom a tobbseguk endowmentjet :D


Harvard ($32milliard), Yale ($19 milliard), Princeton ($16 milliard) Stanford ($14 milliard), MIT ($9 milliard), Cambridge (£4,3 milliard - kb $ 7 milliard, atvaltasi aranytol fugg), Columbia ($ 7 milliard), Chicago-Penn egyarant kb. $ 6 milliard, Cornell ($ 5 milliard), Oxford (£3,3 milliard - $4.5 - 5 milliard), UC Berkeley $2,5 milliard, CalTech $2 milliasrd, UCl £100 millio.


Az elozo hozzaszolonak igaza van, public intezmenyek altalaban csoribbak mint a maganintezmnyek. Az egyeduli kivetel, aminek iszonyatos vagyona van az Michigan-Ann Arbor a maga valami $7 milliardjaval. Aztan jon Berkeley a 2,5-el (rendszerszinten a University of California-nak azt hiszem 5,5 milliardja van).


Oxford es Cambridge tenyleg public, de teljesen mashogy, mint az amerikai allami egyetemek - szazadannyi az allami kontroll folottuk. Meg ahogy hallom max 1-2 evtized es atmennek privatba. Ezzel egyutt is marhasok penzuk van, valahol olvastam, hogy Cambrdige-nek a vagyona ketszerese mint az osszes tobbi brit egyetem vagyona (minusz Oxford es Edinburgh).


(Kis csalas: megneztem, hivatalosan a UCL endowmentje jelenleg £ 73 millio. Nehezen osszevetheto Cambrdige £4,3 vagy Oxford £3,3 milliardjaval. Azt hiszem Oxbridge eseteben nincs is benne az endowmentben pl. a fold es epuletek amit a college-k birtokolnak, es ami onmagaban tobb milliardot er. Volt ra 900 evuk osszegyujteni.)


Realiakbol amugy a Yale nem tul eros (relativan, a tobbi ezen a szinten levohoz kepest), Oxford erossege is nem annyira ebben van, az MIT es a CalTech a totalis masik oldal, minimalis human, realiak 99%-ban (az MIT-n kevesbe, de a CalTech totalisan), STanford is inkabb ezekben eros, de a Harvard, Cambridge, Columbia, Princeton altalanosan mindenben erosek.

2012. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!