Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nyugat-Európában tényleg nem...

Nyugat-Európában tényleg nem olyan magas szintű a tananyag, mint itthon?

Figyelt kérdés
Én még az USA-ról is hallottam ilyet, egyik osztálytársam azt mondta, hogy amikor 1 évig ott élt, 5. osztályban tanulták a szorzótáblát.
2012. máj. 30. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az lehet, én már láttam olyat hogy pénztáros egy múzeumban bepötyögte számológépbe, hogy 1000-400=?. Nem vicc. Kevesebbet tanulnak, ezáltal számunkra alapdolgokat sem tudnak.
2012. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ott öregem meg kell szenvedni a négyesért (ami itthon a kettes)utána a többi.akkor gondolj bele.....egyeshez vágni kell mindent,nem repkednek úgy mint itthon.
2012. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pár évvel ezelőtt kerestem németországi matek érettségi feladatsorokat a neten.

Ott náluk a deriválást, integrálást olyan szinten számonkérik érettségin, amit itt nálunk a többség csak az egyetem első félévében tanul.

Nyilván ország és tantárgyfüggő is, hogy magasabb vagy alacsonyabb-e a tananyag mint nálunk.

2012. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
országfüggő. de általánosságban elmondható, hogy máshol kevesebb lexikális tudást nyomnak a gyerek fejébe, viszont jobban megtanítják gondolkodni.
2012. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Angolszasz orszagokra jellemzo, hogy a gimnaziumi tananyag valoban alcsonyabb szintu, de ezt nagyon-nagyon-nagyon gimnaziuma valogatja. Viszont szinten jellemzo, hogy az egyetemi anyag meg sokkal-sokkal magasabb szintu, mint Mo.-on.
2012. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!