Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ezért van esély arra hogy ha...

Ezért van esély arra hogy ha elvégzem itthon a nemzeti közszolgálati egyetemet utána külföldön (pl az USA-ban vagy Németországban) rendőr lehessek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és mostanában a rendőr szakma felé kacsintgatok. De mindenki azt mondja hogy magyarországon eléggé alulfizetettek.
2012. máj. 5. 16:26
 1/3 Retekszisz ***** válasza:
Németországba biztos nem mehetsz, emrt ott csak német állampolgár lehet rendőr. Az USA-t nem tudom, de nem hiszem, hogy ott másképp lenne.
2012. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem te írtál ki egy nappal korábban egy ilyen kérdést?


Ide másolom a választ:


Jó pár kérdést olvastam már itt a gyakorikerdeseken hogy lehetek-e rendőr az USA-ban, Németországban, stb... illetve, hogy hogy lehetek ebben meg ebben az országban terrorelhárító, ügynök, stb...


Az a legszomorúbb amikor felnőtt emberek kérdezik!


Ahhoz, hogy egy ország bármilyen fegyveres testületének tagja legyen valaki, alap az adott ország állampolgársága, de sokszor született állampolgárnak kell lennie, vagy legalábbis már 5-10 éves az állampolgári státusa.


Utána el kell végezni az adott országban a megfelelő iskolát és utána lehetsz csak.

Az itthoni képzés érthető, hogy más országban nem megfelelő. (pl. más jogszabályok, stb...) Illetve tényleg hogy nézne ki, hogy valaki egyik országban lesz rendőr, majd a másikba átmegy és ott is rendőr lesz.

Aki ilyen hülyeségeket kérdez, nem érzi az abszurditását?


Egyébként nem csak a fegyveres szerveknél van így, csak nyilván ezeknél még sokkal szigorúbban.

Bármilyen kormányhivatalbeli munkakörhöz, állami apparátusbeli munkához, tehát minden kormányzati, sőt minden állami intézményben is csak állampolgárokat alkalmaznak.


Ja és az adott ország hivatalos nyelvének tökéletes ismerete természetesen alap. De ez érthető is.

Mit szólnál hozzá, ha Magyarországon egy rendőr vagy egy okmányirodai ügyintéző törné a magyart és nem értenétek egymást? Vagy ő mondjuk csak németül beszélne és aki nem érti a németet azzal ő nem foglalkozik?


Nem tudom, hogy 16-18, sőt idősebb emberek is hogy lehetnek ennyire buták!

2012. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
USA-ba egy "földönfutó" melósnak alig lehet bekerülni zöldkártya miatt, nem hogy rendőrnek...+ tök más a jogrendszer is, amit itthon tanultál kb. kidobhatod a kukába, mert máshogy mennek a dolgok.
2012. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!