Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen színművészeti...

Angliában milyen színművészeti egyetemek vannak? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
2009. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legjobb es talan leghiresebb a nagyon szelektiv Royal Academy of Dramatic Art. Nem tudom, hogy te palyazni szeretnel-e, ha igen mindenkeppen keszulj fel a hatalmas nemzetkozi versenyre. Bar semilyen tanulmanyi kovetelmeny nincsen, a valogatason nagyon fontos, hogy jol prezentald magad, es minimalis akcentussal vagy a nelkul beszelj angolul. Nagyon sok hires szinesz mint Anthony Hopkins, Ralph Fiennes, Micheal Gambon (Dumbledore), Roger Moore es rendezo pl. Kenneth Branagh (sok huho semmiert, Valkyrie, Wild wild west).


Ha nem vennenek fel, akkor mehetsz mas szinmuveszeti foiskolara vagy egyetmre drama-t vagy dramatic art-ot tanulni mivel tobb hires szinesz mint Hugh Grant (Oxford), Jude Law (National youth music theatre), Rowan Atkinson (Oxford) is mashol tanult. Az utobbi ketto karrierjen az Edinburghi fesztival, a fringe, nagyot lenditet...

Azonban tobb hires szinesz van akit csak felfedeztek anelkul, hogy ilyen palyara keszultek volna...


Remelem segitettem valamennyit!

2009. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Elso paragrafus vege: (...) tanult ott.
2009. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja ezt meg lefelejtettem: Itt az osszes hires brit szinesznek a listaja, vegzettseggel egyutt: [link]


Ellesheted, hogy ki honnan indult, es nyilvan utana meg kell probalni ezekre a helyekre bekerulni...

2009. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. aug. 1. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!