Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem, pszichológia...

Külföldi egyetem, pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani külföldi (európai) egyetemet, ahol pszichológia szakron államilag támogatottan lehet tanulni?
2012. jún. 12. 15:49
 1/8 Retekszisz ***** válasza:
5%
Szerintem ha pszichóra mennél, maradj itthon.
2012. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
itthon rengetek a "szakember",( akik valójában semmit nem tudnak.) őszintén szólva az itthoni pszicho képzés nevetséges, a ponthatárok pláne...ráadásul angol nyelven szeretném tanulni amire Mo.-n jelenleg csak költségtéritéses lehetőség van
2012. jún. 12. 21:38
 3/8 A kérdező kommentje:
*rengeteg, bocsánat :D
2012. jún. 12. 21:39
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Szia

Nem gondolom,hogy valójában semmit sem tudnék,biztos vagyok benne,hogy én jól döntöttem az egyetemválasztásánál és hasznos tudás birtokosa vagyok.


A bécsi egyetemen van pszichológia szak,ez államilag támogatott képzés.Épp ezért rengeteg hallgatót vesznek fel egyszerre (kb 5-600),de csak nagyjából 10% végzi el a végén.Ha gondolod,nézz utána a dolognak,hátha megfelelnek neked a feltételeid.


negyedéves pszichológus hallgató

2012. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Retekszisz ***** válasza:
20%
Bécsben a sok jelentkező miatt (ott is sok a szakembver) pszichóra kemény felvételi van!
2012. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Ja bocs ,biztos én vagyok ilyen hülye, hogy rettegek, hogy a nevetséges hazai feltételek mellett felvesznek-e pszichológiára...

Szerintem ez egy olyan tárgy, amit érdemes anyanyelven elkezdeni tanulni, a szakirodalomnak úgyis jelentős hányada angol, szóval mindenképpen tanulsz majd angolul is róla.

2012. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Skócia, pl University Of Glasgow. de azt gondold át, hogy magyarul is szenvedős, nehéz a tananyag, hát még egy idegen nyelven... és azt is, hogy a pszichológusé egy beszélgetős szakma elsősorban, szóval hiába tudsz szuperjól angolul, mindig hátrányban leszel a helyiekkel szemben. te se fizetnél egy bevándorló szakembernek, aki nem anyanyelven beszéli a magyart...
2012. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bécs P ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan nehéz szak a pszichológia, sokat kell tanulni, rengeteg elméleti anyag van, de összességében nem vészes az alapképzés majd a ráépülő mesterképzés. ÉN úgy tudom, hogy Skóciában tovább lehet tanulni, nem hiszem, hogy sokat veszítenél vele, nézz utána, próbáld meg.
2014. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!