Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek? Félek átkerülni a...

Mit tegyek? Félek átkerülni a "rendes" osztályba. (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Svájban élek szüleimmel francia nyelvterületen, jövőre tizenegyedikes leszek. Eddig egy úgynevezett "classe d'accueil"be jártam, ahol a nyelvtanuláson volt főleg a hangsúly, ilyen osztályokba járnak az olyan tanulók akik külföldiek. A tanárok szerint mivel jó vagyok sok tantárgyból áthelyeznek rendes osztályba ahol az anyanyelvűekkel veszem a rendes tananyagot. De én még nem érzem magam késznek! Ha beszélgetni kéne, vagy elmagyarázni valamit, még mindig leblokkolok és csak annyit tudok kinyögni hogy "je ne sais pas" Mit tehetnék? Már el van döntve hogy jövőre rendes osztályba fogok járni.
2012. jún. 22. 21:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*Svájcban
2012. jún. 22. 21:21
 2/8 anonim ***** válasza:
ha már el van döntve, akkor mit tehetsz?
2012. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogyan verjem ki a fejemből a gondolatot? Állandóan ezen pörgök, parázok.
2012. jún. 23. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele.. De nem volt gond. Eleinte izgultam ez miatt, de hamar felzárkoztam. Biztos lesz olyan aki nem anyanyelvű szóval a tanároknak/osztálynak nem lesz ez furcsa. Lehet, hogy kicsit többet kell tanulnod, de én max. az elején tanultam többet, most már teljesen megszoktam a dolgot.

Fontos, hogy ne gondolj arra, hogy nem megy jól a nyelv, nekünk sok szóbeli dolgunk volt (előadás, vizsgák stb.) mindegyik kész terror volt, mert azon agyaltam, hogy a többiek kiröhögnek a nyelvhasználatom miatt. Sokat segít ha keressel olyanokat akik szinten nem anyanyelven beszélik a franciát és kibeszéled a félelmeidet, gondjaidat. A tanárok szerint meg fogsz felelni, hidd el értik a dolgukat ha reménytelen lennél nem engednének normális osztályba :-)

2012. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó: te hol laksz?
2012. júl. 1. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Finnországban.
2012. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Próbáld felfogni viccesen és könnyedén. Ez egy lehetőség nem egy akadály. Ha tudsz egy kis humort belevinni már győztél is a félelmeden. Olvass pl. Rejtő Jenő könyveket ott is olyan hihetetlen emberpróbáló helyzeteket oldanak meg merő könnyedséggel, sikerrel és humorral hogy az ember szinte kedvet kap a nehézségekhez.
2012. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem mindegy? Majd visszatesznek ha nem megy. Nem kell ezen parázni nem a kivégzőosztag elé visznek! No para. Kihívás!
2012. júl. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!