Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egyetemi magyar szakra történő...

Egyetemi magyar szakra történő jelentkezés esetén, minorként anglisztika felvehető? Vagy fordítva? Hogy oldható meg, h mindkettőre járjak? ELTE érdekel, fordítva is jó.

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 18:59
 1/6 anonim válasza:
Első év végén van a választás, akkor felveheted, ha benne van a meghirdetett második szakok közt. A magyar valószínűbb, hogy benne lesz, ezért, ha mindkettőt akarod, akkor javaslom, alapszakra az anglisztikát és minornak(vagy modulnak)pedig majd a magyart.
2012. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Elmagyaráznád ezt a minort rendszert? kerestem felvin, tájékoztató könyvben, de nem találtam.
2012. jún. 25. 16:52
 3/6 A kérdező kommentje:
*minor
2012. jún. 25. 16:52
 4/6 anonim válasza:
Nem ELTÉs vagyok ám. Szóval, lehet, hogy nem minden úgy van ott, ahogy nálunk (EKTF magyar szak). Nálunk modul néven fut a dolog, és első év végén kellett dönteni, hogy szakirányt vagy modult választunk. Fel volt sorolva pár modul és abból lehetett választani, volt, ami előző évben még indult, de most nem, pl pedagógia. Amire pedig szerettem volna menni, mindegy. Nos, a modulnál kevesebb a tárgy, mint az alapszakodon, itt nekünk pl 50 kreditet kell összekaparni, az kb 25 tárgy. Szakdogát csak a főszakból kell majd írni. Van valami minimális kreditmennyiség is, amit össze kell gyűjteni az első évben, hogy bizonyos szakra mehess. Ja, és ugye nyelvi tárgyhoz kell a nyelvvizsga is. Hirtelen ennyi jut eszembe. Remélem azért érthető vagyok valamennyire.
2012. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lányom Eltés, anglisztikán. Sajnos nem minden minor indul, pedig ő épp azért ment oda, hogy tolmács legyen és nem indul ősszel! Most megtanul "gyorsan " franciául, és arra a minorra megy. Szóval legjobb ha a tanszéki titkárságon érdeklődsz, csak ott van naprakész info.
2012. jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm szépen!
2012. jún. 27. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!