Amerika? bővebben lent.

Figyelt kérdés

szóval:) Amerikában szeretnék élni és ott szeretnék egyetemre/főiskolára menni.

kérdéseim:

hogy zajlik oda egy jelentkezés

hogy működik

le is telepedhetek ha ott járok egyetemre

mit lesz érdemes tanulni majd 5-6 év múlva

tudom még messze van..:)

Semmi ismeretségem aki kint él és mondjuk segíteni tudna:(

Fiatal vagyok még.Csak most fogom kezdeni a gimit,nyelvi gimibe megyek angolt és németet fogok tanulni. kérek mindenkit hogy csak az válaszoljon aki normálisan tud írni,és azért mert már ezzel foglalkozom nem bunkózik,és nem oltogat..köszönöm szépen!:) 15L



2012. júl. 11. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

egyetem honlapján kell érdeklődni.

de első körben nemzetközi nyelvvizsga szükséges (természetesen nem középfokú). nagyon durván kell vágnod a nyelvet. illetve egy rakat pénz kell (nagyon sok).


azt tanuld amit szeretsz csinálni.

2012. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Így van,ahogy az előttem írták.Én is csak megerősíteni tudom,hogy a nyelv perfekt ismeretén felül,rengeteg pénz kell.Ha nem vagytok milliomosok,akkor szerintem felejtős a téma.Ha viszont szerencséd van,akkor ösztöndíjjal ki tudsz kerülni,de ott is a legjobbnak kell lenned.
2012. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy az egyik részkérdésre válaszoljak: ha ott végzed az egyetemet, az nem jelent automatikus engedélyt a letelepedésre. A tanulóvízum csak a tanulás idejére szól.
2012. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és akkor hogy tudok kint maradni?
2012. júl. 12. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megpróbálsz állást keresni, és ha találsz, a munkaadó intézi neked a munkavállalói vízumot. Ez nagyon egyszerűen hangzik, de egyáltalán nem az. A munkaadó csak akkor vehet fel téged, ha bizonyítottan nem talált amerikai munkaerőt az adott állásra.
2012. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: egyébként a legegyszerűbb módja a kinnmaradásnak az, ha férjhez mész egy amerikaihoz. Nem vicc :)
2012. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hat kislany nem akarlak elszomoritani de az utolsonak igaza van. Amit irtal abbol kiderult hogy milyen helyzetben vagy es mit szeretnel es ez eselytelen. Amerika meg gazdag becsuletes embereket sem enged be nagyon megnezik hogy ki es minek akar odamenni. Meg ha csak turista vagy akkor is ellenoriznek. Szoval a hulyesegre meg ne halgass mert nem dolgozhatsz ott soha. 2 eselyed van ottmaradni. Az elso: nagyon gazdag vagy es van ismeretseged akik segitenek neked intezni egy osztondijat. De az is csak a tanulmanyi ido elvegzeseig ervenyes aztan hazakuldenek. A masodik : kimesz es ferjhez mesz egy allampolgarhoz. Akkor biztos hogy ottmaradhatsz de csak zoldkartyaskent es tovabbi 3 evet kell varnod arra hogy te is allampolgarsagot kerhess. De nem biztos hogy megkapod. Amerika az sok embernek az alma. De sajnos nagyon kevesen jutnak ki, es abbol megkevesebben maradhatnak ott.
2012. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szoval a hulyesegre meg ne halgass mert nem dolgozhatsz ott soha."


ez a hülyeség ember. nem tudom honnan vetted ezt az ökörséget, de külföldi is vállalhat munkát (megfelelő vízummal).

[link]


unokatesóm is kint él, ott dolgozik már jó pár éve (és még csak pár hónapja házas).

szomszédomban is élt egy idősebb nő pár éve és kiment amerikába dolgozni 6 hónapra. (ergo vállalhatott munkát). (mellesleg pénzzel kitömve jött haza).

2012. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

(és még csak pár hónapja házas).------

Igen mert o zoldkartyas de en szemelyre szabva ertettem a kislanynak mondtam aki kerdezett. O 15 eves es nem fog ferjhez menni szoval: nem tud dolgozni amerikaban. Elobb olvasd el gondosan a dolgokat mielott irklni kezdesz. Neki nincsenek meg a megfelelo vizsgai meg csak 15 eves. Neki sajnos eselytelen egyenlore amerika.

2012. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ember, totál nem logikus az írásod.

"Csak most fogom kezdeni a gimit"

és te ebből azt szűrted le h már most akar dolgozni Amerikába? hát gratulálok.

2012. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!