Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri egy évet halasztani...

Megéri egy évet halasztani egyetem előtt nyelvtanulás miatt?

Figyelt kérdés
Német egyetemre szeretnék menni, de gimi végére csak a középfok lehet meg németből. de már alapból majdnem 20 leszek, mire elkezdeném az egyetemet, hát még ha halasztanék... megéri mégis, azért, hogy meglegyen a felsőfok?
2012. júl. 27. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

én most halasztottam egy évet 5éves gimi után, hogy Németországba felvételizzek, azalatt megcsináltam 2 emelt érettségit és a TestDaF vizsgát. én azt mondanám, hogy menj el Studienkolleg-ba, bár nem mindig az adott egyetem szervezi, de a lényege, hogy B2-es tudással felvesznek, és ha nincs meg mondjuk a 2 emelted, akkor leteszel velük egy kiegészítő vizsgát, közben németóráid vannak és minden tárgyat is németül tanulsz 1 évig. anyanyelvi környezetben biztos gyorsabban tanulnál.

egyébként melyik német egyetemre mennél?

2012. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2012. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jaj, igen, azt kihagytam, hogy azalatt az 1 év alatt természetesen Németországban lennék, de látom ez egyértelmű.:)

Több egyetem (és város) is szimpatikus, többek között a Humboldt, TU Dresden és az LMU München érdekelne, bár tudom, hogy az utóbbiba nagyon nehéz bekerülni, mert Európa egyik legjobb egyeteme. De igazából szinte bármelyik egyetem szóba jöhet, ami vagy Dél-Németországban vagy Kelet-Németországban van.

2012. júl. 27. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!