Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országban lenne a...

Melyik országban lenne a legérdemesebb egyetemen tanulnom?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős gimnazista, első idegen nyelvem a német, három éve tanulok angolul. Az oktatásnak (meg bevallom őszintén, hogy a szorgalmamnak is) köszönhetően németül csak alapszinten beszélek, angolul meg egy éve kezdtem jobban tanulni, azt olyan középszinten beszélem. Ősszel utaznék ki Angliába, ahol van több ismerősöm akik segítenének pl. munkát is találni. Úgy terveztem, hogy egy-két évig kint élnék és dolgoznék és utána jelentkeznék egyetemre. Két év alatt úgy vélem, kellő nyelvtudással fogok rendelkezni, hogy már külföldön jelentkezhessek egyetemre.

Az lenne a kérdésem, hogy hol lenne később a legérdemesebb jelentkezni? A legkézenfekvőbb Anglia, de nekem megfelelne pl. Ausztria is, ha van angol nyelvű szak/képzés ami jobb lenne, mivel azt hallottam hogy maga a bekerülés ott könnyebb. Vagy esetleg más ország? Van még addig időm egy új nyelvet akár alapszinten is elsajátítani az angol mellett. Az a baj, hogy a magyar felvételi rendszerén kívül egyik másik országéhoz sem értek.

Egyébként a biológia az ami érdekel. Szeretnék a kutatás területén elhelyezkedni, ehhez kellene egy megfelelő egyetem. Sajnos az átlagom nem ötös (matek 5, kémia 5, biosz 5, de a humán tárgyak -az angol kivételével- 3 és 4-esek. Az érettségim is hasonló lesz, de gondolkodtam már azon is, hogy később nemzetközi érettségit csináljak.

Bárki aki tudna vélemény mondani, vagy tapasztalatát megosztani, annak nagyon hálás lennék!


2012. márc. 10. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Angliában vannak ismerősök, akik tudnak segíteni, akkor én ezt kihasználnám mindenképp, és ott tanulnék.

Más: ugye tudod, hogy Angliában nem lenne ingyenes a tanulás, hanem elég komoly összeget kell fizetned? 1-2 év meló oké, de annak jórésze elmegy a saját szükségleteidre, nem biztos hogy meg tudnál takarítani annyit.

Nem kötözködésből, kívánom tényleg a legjobbakat, de ezt belekalkuláltad?

2012. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kicsit naiv vagy, kérdező... szerinted képesítés nélkül mennyit fogsz keresni külföldön? Elég lesz az albérletre, a megélhetésre, a tandíjra? Súgok, nagyon nem. Ha kutatni akarsz, végezz el egy hazai egyetemet jó eredménnyel, intézd úgy, hogy közben pár évet kint töltesz el belőle, aztán utána mehetsz a széllel versenyt.


De így, ahogy ezt elképzelted, jó eséllyel nem fog működni.

2012. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!