Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik francia egyetemi...

Melyik francia egyetemi városba lenne érdemes kimenni tanulni?

Figyelt kérdés

Gimnázium után francia egyetemre szeretnék menni, de nem tudom, melyik városba kellene.

Igazából Párizs tetszene (hisz ez az egyetlen "igazi" nagyvárosa Franciaországnak), de ha jól hallottam, a világ legdrágább városa, én pedig nem jómódú családból származom, így ők nem tudnák finanszírozni a tanulmányaimat.

Tehát: melyik város lenne a legideálisabb?

Fontos, hogy viszonylag jó egyeteme legyen jó bölcsészképzéssel, a város legyen MEGFIZETHETŐ, olcsó, élhető.


2012. júl. 28. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána neten a toplistáknak, a franciák mindig rangsorolják az egyetemeiket és a hallgatókat is. Az egyetemek rangsora neten fellelhető. Ez megkönnyíti a döntést. Én egyébként Párizsban tanultam ösztöndíjjal egy fél évet, és tényleg igaz hogy nagyon drága. De ösztöndíj nélkül ha nem jómódú családból származol akkor mindent drágának fogsz találni. Egyébként vannak ösztöndíjak is, pl a Francia Intézet honlapján keresgélhetsz.
2012. júl. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoktam toplistákat nézni, de ott csak az egyetemek vannak, engem meg leginkább az érdekel, hogy melyek a legolcsóbb városok, mert a pénz nagy úr (az én esetemben legalábbis). Annyira viszont nem tanulok jól, hogy ösztöndíjat kaphassak.:/
2012. júl. 29. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Párizson kívül a többi egy nagyságrendben van. De Franciaország jóval drágább Magyarországnál (még ezeken a helyeken is), szóval ha nincs alapból pénzed és nem is tanulsz jól, akkor nem lesz könnyű dolgod.
2012. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1: dolgozni szeretnék mellette

2: nem azt mondtam, hogy nem tanulok jól, de nem vagyok kitűnő.

2012. júl. 29. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!