Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek az angol mellett...

Szerintetek az angol mellett milyen nyelvet érdemes még tanulni? Kínai, japán, spanyol, német, orosz, francia nyelvek közül melyiket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Bármilyet. Inkább, mint semmilyent. Mondanám, hogy németet, de neked nem tetszik, akkor hiába mondanám. Kínai és japán nehezebb. Német(közel van) és orosz(ritka, de fontos), francia(diplomáciai nyelv). Attól függ mivel akarsz foglalkozni. Ha haiku költészet érdekel és írni akarsz akkor nyilván japán...
2012. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Angol felsőfok közeli szinten megy már németet is tanultam tetszik is a nyelv de mindenki azt mondja, hogy az angol-német túl gyakori párosítás.Angol szakon fogok tanulni szeptembertől és ott fel kell venni még egy nyelvet az angol mellé ém a németet gondoltam de sokan mondják, hogy az angol-német párost választja majdnem mindenki.Szerintetek?
2012. febr. 23. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha Magyarországon maradsz és a németet nem szeretnéd, akkor legyen francia. Itt talán, ha a munkahelyed olyan, van esély nyelvi pótlékra is. Kínaihoz sok idő kell, itthoni kínaiak sem mandarint beszélik. Spanyol dallamos és könnyebb. Orosz fontos lehet. Ha itthon maradsz: 1, Francia, 2. orosz, 3. spanyol, 4. japán, 5. kínai. Ha külföld, de nem ázsia és nem az említett nyelvek országai: 1, spanyol, 2, francia(Kanada, afrikai országok), 3, német, 4. japán, kínai megint utolsó. Ez az én véleményem.
2012. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Én nem írtam, hogy a német nem tetszik sőt... csak éppen sokan azt mondják, hogy már a csapból is az angol és a német folyik túl átlagos nyelvek.Bár a németet lényegesen könnyebb lenne elsajátítanom mert ennek a nyelvnek az alapjaival legalább tisztában vagyok viszonylag sok mindent tudok németül franciául semmit.Én a németet gondoltam tanulni csak az a baj, hogy sokan azzal jönnek, hogy az amgol-német nagyon gyakori párosítás.Hát nem tudom.Nektek mi a véleményetek erről?
2012. febr. 23. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem egyetemen az angol mellé kell választanod egy mellékszakot, igaz?


Jómagam annak idején japán-német szakon végeztem, akkoriban még lehetett két főszakosnak lenni :)


Azt mondanám, hogy ha beérnéd azzal is, hogy a japánba - legalábbis ami a nyelvi részét illeti - épp csak belekóstolnál (hiszen a nyelvi képzésre még a főszakon sem sok hangsúlyt fektetnek, nemhogy mellékszakon), akkor választhatod az is, de ha többre vágysz, akkor inkább más nyelvet javasolnék, igen, pl. az orosz sem rossz (jelenleg nem sokan beszélnek valóban jól oroszul), és ahogy korábban is írták, a francia meg a diplomácia nyelve, és azért 1-2 országban még beszélik is :)


A japánt - ha mégis tanulni szeretnéd - akkor nyelviskolában, vagy magánúton!

2012. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Németet választottam fasza nyelv ez Deutscland,Deutschland über alles,über alles in der Welt.
2012. márc. 9. 18:32
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Kínait! 1,3 milliárdan vannak, egyértelmű hogy az a jövő világnyelve!
2012. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kínai, olyan nyelv nincs, már csak az a baj! :) Kantoni nem érti a mandarint. De ha csak a mandarint nézzük ott is előfordul, hogy nem értik egymást. Ha betűírásra, vagy legalább szótagírásra nem váltanak, akkor kizárt!
2012. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a hindit lenne érdemes elkezdeni... India nagyon jön föl mostanában
2012. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Németet és franciát, ez egyértelmű.(ezek után a holland már gyerekjáték lesz, bár az nem olyan fontos nyelv)

Ezután talán még spanyolt/olaszt.

2012. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!