Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy a heidelbe...

Mi kell ahhoz, hogy a heidelbergi "Rupecht-Karls-Universität"-en tanulhassak biológia, vagy fizika és csillagászat szakon?

Figyelt kérdés
Egy kis segítségre lenne szükségem. Németül tudok, és nyelvvizsgát fogok tenni itt, Szlovákiában. De ezen kívül mi kell? Nagy álmom, hogy itt tanulhassak, csak alig van információm. Tudna valaki segíteni nekem?

2012. júl. 30. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz németül, akkor érdemes neten körülnézni, rákeresni az egyetem honlapjára, megnézni a feltételeket.

[link]


Én a nyelvvizsgát nem otthon csinálnám, hacsak nem a DAF-ra készülsz. Itt egyetemen általában csak a DAF vizsgát fogadják el, vagy esetleg még a Goethe-t.

Ahhoz, hogy rögötön kezdhess az egyetemen, érettségizned kell otthon, és ezt Németországban honosítanod kell.

[link]

(Sajnos én nem értem, szlovákul nem tudok.)

Honosítással Stuttgartban a Zeugnisanerkennungstelle-hez kell fordulnod.

[link]

Ha az érettségidet nem fogadják el egyenértékűnek, akkor el kell végezned egy előkészítő évet a Studienkolleg-ben.

2012. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

legjobb, ha írsz az egyetemnek és ők elmondják, hogy hol kell jelentkezned, mi szükséges hozzá stb. általában elég segítőkészek, csak ne júliusban/márciusban írj nekik, mert akkor elárasztják őket a felvételi kérdések :)


illetve ezt is olvasd végig: [link]

2012. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a honlapokon körülnézek :) Sokat segítettetek!
2012. aug. 2. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül (a honosítás)?


Zeugnisanerkennungstelle

2017. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!