Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megéri egy fél...

Szerintetek megéri egy fél évet halasztani egy külföldi fél éves képzés miatt?

Figyelt kérdés
Megnyertem egy ösztöndíjat, amivel egy fél évet nyelvi környezetben tanulhatok. Úgy terveztem, hogy a vizsgaidőszakra hazajövök, hogy ne csússzak, de ez így nem oldható meg. Eddig a 4 félév alatt minden tárgyam meg lett, ezért elég nagy szégyennek élném meg, ha több idő alatt fejezném be az iskolát. Tudom, hogy kevesen fejezik be időben, de nekem ez fontos lenne, viszont a külföldi lehetőséget sem szeretném kihagyni, ami viszont később hatalmas plusz-t jelentene egy állásinterjú során... Ti mit tennétek a helyemben?

2012. júl. 30. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem szégyen csúszni, főleg ha emiatt csúsznál... Ne hagyd ki, jó lehetőség!!
2012. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hatalmas butaság lenne kihagyni. Kivéve ha egy gyenge külföldi egyetemről van szó egy olyan országban, aminek nem beszéled a nyelvét. Gondolom Erasmus, de akkor meg nem is értem ha ezen vacilálsz hogy minek jelentkeztél egyáltalán?
2012. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért jelentkeztem, mert úgy volt, hogy tudom mellette vinni a magyar sulit is. Amúgy egy elég nagy egyetemre mennék, ami elvileg elég híres, bár én még eddig nem hallottam róla, bár nem is igen foglalkoztam ezelőtt a külföldi sulikkal. Dániába mennék, angol nyelvű képzésre. Itt szinte mindenki beszéli az angolt meg az 1700 Erasmusos diák is angolul beszél majd, úgyhogy elvileg valaminek kéne ragadnia
2012. júl. 30. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Öhm... Tudsz ugyanolyan szakra menni mint itthon? Tudsz hasonló tárgyakat felvenni, amit később itthon is elfogadnának?

Egészen biztos hogy nem lesz meg abban a félévben minden tárgyad, de néhányat le lehet dumálni tanárokkal, hogy vizsgaidőszakban összesített írásbeli aláírásért, utána vizsga a jegyért stb. Nálunk ezt így kisakkozták a diákok és a következő egy évben behozták a lemaradást, együtt fognak diplomázni a többiekkel.

2012. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!