Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában hogyhogy ingyenesek...

Skóciában hogyhogy ingyenesek az egyetemek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ennek nyilván számos oka van és annál jóval komplexebbek mint hogy itt ki lehessen fejteni. Úgy kell elképzelni, hogy mindenki versenyképes felsőoktatást szeretne, de míg egy USA egyetemnek van már olyan hírneve hogy a magas tandíj ellenére ezrek ácsingóznak arra a néhányszor 10 helyre, addig egy skót egyetemnek nincs neve, és valami más módon kell oda csábítani az embereket. A másik dolog hogy ha ott végzed, akkor jó eséllyel ott is maradsz - ez egy jó befektetés nekik, mert 3-5 év tanítás árán nyernek egy embert aki évtizedekig náluk termeli a GDP-t.
2012. aug. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De érdekes egyébként, mert úgy tudom, hogy csak a Skóciában élőknek illetve az EU állampolgároknak ingyenes, az angoloknak, északíreknek, walesieknek nem. :D
2012. aug. 8. 01:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk azert egy St.Andrews vagy Edinburgh viszonylag jol ismert meg az allamokban is. A legtobb europai orszagban is fizetni kell az egyetemert, holott az egyetemek ismertsege, vilagranglistakon helyezese, kiveve parat, sehol sincs a skot egyetemekehez kepest.


A kerdes bonyolult, de alapvetoen politika hataroza meg, hogy ingyenes a felsooktatas - egy szintig. Ti. ez csak BA-ra vonatkozik, ami ott 4 eves, de Mester es Doktorira nagyon nem.

2012. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem tudom, mennyire komolyan készültél erre a skóciai tanulásra. Én is most, pár perce értesültem a szomorú hírről, hogy már nem ingyenes Skóciában tanulni. Itt a cikk: [link]
2012. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak: tévedsz. Ha elolvastad volna rendesen, a következőt írják: "All Scottish universities have set tuition fees for students from other parts of the UK" ami azt jelenti, hogy a UK egyéb részeinek, tehát angoloknak, walesieknek, íreknek. EUról szó sincs. Ahogy ha tovább olvasod, ki is fejti: "Fees will apply to English, Northern Irish and Welsh students from 2012-13"
2012. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!