Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar oktatási rendszerből...

Magyar oktatási rendszerből az angolba. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Sehol sem találok használható információt az interneten. A családommal tervezzük, hogy érettségi után kiköltözünk Angliába. Viszont most úgy néz ki, nem kéne várnunk addig. Most 16 éves vagyok, 11.-be megyek, 0.-ba is jártam. Ha most kimegyünk, visszaesem 2 vagy 3 évet? Nincs valami lehetőség és megoldás arra, hogy mondjuk osztályozó vizsgát tegyek, vagy bármi ilyesmit, amivel folytathatom a tanulmányaimat? Esetleg valakinek szemelyes tapasztalat? Előre is köszi a válaszokat, sokat segítetek! :)

2012. aug. 11. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Javaslom a határátkelő blogot, (hataratkelo.blog.hu), ott volt nemrégiben egy írás pont hasonló esetről.
2012. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, en is 16 eves vagyok es szeptemberben fogom elkezdeni az iskolat angliaban. Itt 16 ev a tankotelesseg, a secondary schoolt ekkor fejezik be a gyerekek, illetve ekkor teszik le a GCSE vizsgajukat (ami a magyar alapszintu erettseginek felel meg). A secondary school utan collegebe jarnak, ahol mindenfele szakokat lehet tanulni a fodraszattol kezdve a szakacskodason keresztul a pszihologiaig. Ahhoz hogy egtemre mehess kell a GCSE (vagy a lefordittatott alapszintu erettsegi) es egy BTEC vizsga vagy A-levels 3 tantargybol, attol fuggoen, hogy milyen szakra akarsz jarni. Ha jobb egyetemre akarsz bekerulni akkor szerintem A-levelst csinalj. Tehat hogy a kerdesedre valaszoljak, eloszor mindenkepp a GCSE vizsgat kell letenned, amit egy collegeben megtehetsz, altalaban van egy eves kurzusuk a bukottaknak meg a felnotteknek. Csak azutan tudsz A-levelst csinalni.
2012. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja es meg annyi, hogy ez igy osszesen 3 ev lesz egyetemig. Egy plusz ev nem a vilagvege. Amugy angliaban merrefele laknatok?
2012. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Te is erre a plusz évre mész, ami felkészít a GSCE-re? :)

Mi, ha minden jól megy jövő nyáron megyünk, Staffordra gondoltunk. Igazából a lényeg, hogy viszonylag közel legyen Walsallhoz, mert apum ott fog munkát kapni. Bár, akkor már 17 leszek, dehát mindegy. Így is pont akkor végeznék, mintha itt maradnék :D

Köszi a választ, jól jött:)

2012. aug. 16. 09:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy hány év az egyetem?:)
2012. aug. 16. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező!Hogy alakulnak a dolgok?:-)
2012. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
apukám már kint van, mi ha minden jól megy, januárban megyünk ki, de az iskoláról még mindig nincs pontos információm, egyszerűen semmit sem találok, ami ugyanez a helyzet lenne... :/
2012. nov. 23. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!