Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Átjelentkezés. Lehetséges?

Átjelentkezés. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Lehetséges lenne magyar egyetemről osztrák egyetemre átjelentkezni?

Ha igen, hogyan? Van erre lehetőség? Közgazdasági egyetem lenne, és Bécsbe szeretnék kimenni, de nem tudom, hogy lehetséges lenne-e ez.


2012. júl. 14. 20:18
 1/8 reptoid ***** válasza:

Ennél konkrétabb már csak az lett volna, ha azt mondod, hogy egy európai egyetemről szeretnél átjelentkezni egy amerikaiba...


Az összes ilyen átjelentkezés egyedi elbírálás alapján történik, ha van egyáltalán rá lehetőség. Az egyetlen infó, amit itt kaphatnál, az csak 1-1 tapasztalat lenne, hogy x embernek sikerült y egyetem z szakáról átmenni, y2 egyetem z2 szakára. Ha szerencséd van, pont kifogsz egy olyan embert, aki ugyanarra az egyetemre akart menni.

De a kérdésedből még annyi sem derül ki, hogy egyáltalán közgazdasági egyetemre akarnál-e menni Bécsbe, nemhogy az, melyik egyetem lenne. Így nagyon nehéz lesz neked segíteni.

2012. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 reptoid ***** válasza:
Bocs, félre olvastam. Szal az egyetem kint közgazdasági lenne, de akkor pedig a magyar részről nem tudunk semmit, hogy most könnyűipari mérnökiről akarsz átmenni, netán keleti nyelvek és kultúrákról :D
2012. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Magyar egyetem Közgazdaság Gazdálkodás és Menedzsment szakáról ugyanilyenre Bécsbe.

Na így konkrét.

:)

2012. júl. 14. 21:03
 4/8 Retekszisz ***** válasza:
Szerintem várd meg a BSc-d végét, mert általában még 30 kredtitnyi tártyat sem fogadnak el kint, és újra kell járnod éveket. Menj majd csak az MSc-re.
2012. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

mi az a BSC meg MSC? most kezdem az egyetemet de tervbe lenne Bécs.


Akkor ez nem lehetséges?

2012. júl. 14. 21:46
 6/8 Retekszisz ***** válasza:
A BSc az alapképzés, az MSc a mesterképzés közgazdaságtannál. Szerintem nem fognak elfogadni csak néhány tárgyat a WU Wienen, onnan tudom, hogy én is ott tanulok. Szóval azt javaslom, hogy csináld meg itthon az első 3 évet, és mesterre menj át. Akkor már úgysem kell STEOP-vizsgát raknod, ami leginkább szórja kint a diákokat, szóval nagyobb eséllyel maradsz bent.
2012. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De tényleg annyira nehéz átkerülni? Miért nehéz? Vagy csak Ausztriánál van ez?


mi az a STEOP vizsga, vagy milyen?

Mik vnanak benne?



Minden érdekelne, mert én tényleg át szeretnék majd jelentkezni de remélem van rá esély.


Vagy egyáltalán nincs?:S

2012. júl. 16. 11:42
 8/8 Retekszisz ***** válasza:
Azért, mert a különböző egyetemeknek más a tantervük...ráadásul itt határon is átlépsz, vagyis az egész szisztéma más egy kicsit.
2012. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!