Bécs vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
azért nemtudom hogy döntsek mert németül nemtanultam eddig de angolból már megvan a nyelvizsgám régóta (és elég jól is megy a nyelv) így angol nyelvű képzésre beíratkozhatnék (másik nyelvem pedig a francia),nemtudom mien nyelvi nehézségeim lennének a német nyelvterület miatt, de viszont nagy előny az ingyenes tandíj!

2012. aug. 17. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon is ingyenes a felsőoktatás. Menny ki Bécsbe egy napra, aztán majd meglátod melyik olcsóbb. Nem csak a suliban gondolkozz, valamit enned is kell, valahol laknod is kell.
2012. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jah, ingyen van az oktatás. (Az "ingyenes tandíj" kicsit értelmetlen....)

Csak mondjuk kolit nem kapsz 80 ezernél olcsóbban egy hónapra. Ha elmész kocsmába, 3,5 euró egy sör.

Egy menü a koli "menzáján" 6 euró.

2012. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon annyira ingyenes, hogy alá kell hogy írd a hallgatói szerződést, azaz rabszolga munkáért kevés fizetésért itthon kell dolgoznod majd minimum 6 évet.

Bejuttotam Magyarországon a Corvinusra, és közbe Ausztriába is felvettek. A Corvinust nem kezdtem el. Mindenki őrültnek tartott, hogy Magyarország egyik legjobb egyetemét nem kezdtem el. Viszont nekem más járt a fejemben. Tudtam hogyha itt maradok, esélyem nem lesz egy jobb életre... Ausztriát választottam és nem bántam meg. És most Corvinus vagy nem, majd elvégzem a mester diplomát egy még jobb egyetemen mint a Corvinus.

Én itt élek Angliában, itt a minimálbér legalább 300 ezer forint.

Minimálbérből is félre tudsz rakni legalább havi 150-et.

Magyarországon mennyit tudsz félre rakni minimálbérből?

Segítek: megélni se tudsz...

És vicces hogy a diplomások annyit SE keresnek Magyarországon, mint egy mosogató, kitchen porter meg felszolgáló itt Angliában.

Ilyenkor nagyon szeretnek jönni az emberek azzal hogy igen de megélhetés...

Na a megélhetés az kb annyi hogy én a szobámért havi 105 ezer forintot fizetek, kajára ki tudsz jönni 50-60 ezer forintból egy hónapra. És még minimálbérből is félre tudtál rakni 150 ezer forintot Angliában ! Akkor mondok egy durvábbat, még nincs meg a diplomám (Bécsbe járok FH-ra, távoktatásban csinálom a diplomám, angol nyelven. Németül nem sokat tudok.) És így 1400 Fontot kapok kézbe (495 ezer forint) PHP fejlesztőként.

A legjobb amit tudsz tenni, hogy azonnal elhúzol az országból. Szeretem Magyarországot, de az a gazdaság és politika ami ott megy, nem érdemes maradni. Azért mégis csak durva hogy ott egy 5 éves tapasztalattal rendelkező mérnök annyit keres mint itt Angliában egy kezdő...

2012. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
bécs
2012. aug. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Corvinusrol annyit, hogy bar Mo.-on kiemelkedoen jo, vilagszinten egyedul a QS ranglistan tud bejutni;..a legjobb 500-600 koze. Senki sem esik tole hasra orszaghataron kivul, sot..azt se tudjak mi fan terem.

Jo dontes volt becs.


A kerdezonek is ezt javcaslom: ha az anyagi fedezet megvan, akkor mindenkeppen becs!

2012. aug. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Retekszisz ***** válasza:
angol nyelvű képzések BSc-n/BA-n csak az FH-kban vannak, ott viszont ki kell fizetned a tandíjat. Mielőtt nekivágnál, tájékozódj jól, mert aztán sok pénzbe fog kerülni.
2012. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!