Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van lehetőség egy középiskolás...

Van lehetőség egy középiskolásnak ösztöndíjjal fél év vagy kevesebb időre külföldön tanulni?

Figyelt kérdés
Nagy álmom, hogy beutazhassam a világot, és ennek a megkezdéséhez jó lenne egy ilyen lehetőség, főleg, hogy tanulok is közben. Sajnos az anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé, hogy milliós nagyságrendű összegeket fizessünk érte. Hatalmas élmény lenne így más kultúrákat megismerni. Akinek volt már ilyen lehetősége, van tapasztalata, az is írjon. :)

2012. aug. 30. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt az érzést én is ismerem. :)

Van több ilyen cserediák program, sajnos midegyiknek igen borsos az ára, de általában mindegyik programnál van lehetõség ösztöndíjra pályázni, viszont ehhez szigorú kritériumoknak kell megfelelni. És egyébként általában jól is kell beszélni az adott ország nyelvét, valamint nagyobb eséllyel indulsz, ha van alap/középfokú nyelvizsgád. És ha ilyen utakra vállalkozol, javaslom, ne néhány hónapra menj, hanem egy évre. Úgy lehet csak igazán megismerni az adott országot.

Végül egy link, ahol tájékozódhatsz:

www.educationusa.hu/?page_id=26

Bocs, ezek többnyire az USA-t érintik, de a linket meg én találtam korában, és nekem nagyon hasznos volt, nekem az elsõ számú cél az USA.

Te hova szeretnél menni? És hány éves vagy?

2012. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt. 14/L
2012. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anno középsuliban én is sokat kerestem ilyen lehetőségeket. Ezt a pályázatot "erasmus"-nak hívják és csak egyetemisták vehetik igénybe, ott sem mindenki.
2012. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából bárhová szívesen elmennék, ha lenne rá lehetőségem. :) 16/L
2012. aug. 30. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnézted a linkeket? Szerintem ha jó tanuló vagy, pályázd meg az ösztöndíjat, ha úgy látod, megfelelsz a feltételeknek.

1. válaszoló voltam.

2012. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!