Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Több okból kifolyólag úgy...

Több okból kifolyólag úgy döntöttem, hogy külföldön szeretnék továbbtanulni. Valaki aki jobban otthon van a témában?

Figyelt kérdés
Abban biztos vagyok, hogy külföldi egyetemre szeretnék menni, de nem tudom az adottságaimmal és érdeklődési körömmel hova lenne legérdemesebb mennem. Van egy angol felsőfokú, valamint francia középfokú nyelvvizsgám (ECL). Humán beállítottságú vagyok, könnyen tanulom a nyelveket, érdekel a kommunikáció és média területe, de bármilyen területen el tudom magam képzelni, ahol kiteljesedhetek, nem monoton feladatokat kell csinálnom és szervezni, tervezni kell. Kreatív vagyok, de a művészi pályától azért elég messze vagyok, szóval maradnak az előbb leírtak. Európán belül keresek olyan országot, ahol van a szempontjaimnak megfelelő egyetem és jó esélyem lenne bekerülni. Olyan egyetem érdekelne, ahol angol nyelven folyik az oktatás és érettségi után rögtön kimehetnék. Átlagos családban élek, így az ösztöndíj, vagy alacsony tandíj, esetleg munkalehetőség sem utolsó szempont. Köszönöm a segítséget. :)
2012. aug. 31. 16:16
 1/4 Scarlett Butler válasza:
Skóciában tandíjmentesen lehet tanulni, elvileg Angliában is vannak olyan egyetemek, amit nem olyan költségesek. Biztos találsz olyan szakot, pl Skóciában, ami megfelel..:)
2012. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Sajnos az ottani élet nem igazán vonz, bár hallottam a jó feltételekről... Jobban el tudnám magam képzelni északi országokban, esetleg Francia- vagy Olaszországban. Azért köszönöm!
2012. szept. 4. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! én is külföldön szeretnék egyetemre járni, szinte az összes skandináv országban ingyenes az oktatás, és nagyon magas az oktatás színvonala is. ezen kívül franciaországban, belgiumban is talán, németországban vannak olyan egyetemek, ahol a költség mindössze egy jelképes regisztrációs díj, így ezek között is nézelődhetsz.
2012. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy! :) A Skandináv országok érdekelnének, de a fő cél Franciaország vagy Észtország :)
2012. szept. 12. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!