Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki aki külföldön...

Van itt valaki aki külföldön tanul? Esetleg tervezi?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem, hogy hol, mit, mennyibe kerül, körülmények, nehéz-e, hogy jutottatok ki stb.

2012. okt. 17. 22:43
 1/6 anonim válasza:
Én az Uni Wien-en vagyok :)
2012. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ja és...apukám kint dolgozik innen az ötlet félévente kell 17,50 öh beitragot fizetni más költség nincs. korlátlan a jelentkezés csupán egy minimum b2-es nemzetközi nyelvvizsga kell. félévkor minden elsős vizsgázik és a kezdőknek a 30 %-a marad meg...eddig jó, habár szívás hogy a bécsi élet nem olcsó! szállás az egekben a kolik 200€nél kezdődnek, és az albik is...ha kolis szeretnél lenni akkor már januárba jelentkezni kell. Megéri, egy világvárosban tanulhatsz, szép körülmények közt!
2012. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És az emberek kedvesek, segítőkészek? És neked lenne, vagy ha akarnál tudnál valamilyen munkát szerezni? Vagy a tanulás mellett ez nem igazán kifizetődő?

Én igazából francia vagy angol nyelvterületen gondolkodom. Németet nem igazán tanultam. Fogalmam sincs, h kéne hozzáfogni, semmi 'protekcióm' nincs, és hiába nézek utána, nem áll össze a kép :(

2012. okt. 19. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:
én mindenképpen tudom neked ajánlani skóciát:) angol nyelvterület, tandíjmentes, havi kb 200.000 ft-tal kell számolni, diákmunka van bőven, amivel a költségek felét simán lehet fedezni. kijutás sem olyan nehéz, kell egy jó ielts(vagy toefl) nyelvvizsga meg egy jó pár érettségi ötös:)
2012. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, Skóciáról már sok jót hallottam, hogy érdemes oda menni. Ami miatt leginkább aggódom az a pénz.Ha nekem havonta 100ezer körül kéne perkálnom, akkor azt sajnos elfejthetem. Most kéttannyelvű idegenforgalmi suliba járok és mivel utazunk is gyakorlat miatt, így nem vagyunk túl fényes helyzetben anyagilag. Itthon viszont nem akarok maradni ilyen körülmények között. A tanulásommal nem volt baj sose, kicsit lusta vagyok, de kitűnt mindig összehoztam. Még 3 évem van hátra :)
2012. okt. 19. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Becsben tanulok en is, heti kb 18-19 orat melozok, ennek altalaban tobb mint fele ejszakai melo(csak nappal nem menne suli mellett ilyen sok). emellett FH-ra jarok, mernoknek tanulok tehat nem egy bufe szak. azt egyaltalan nem mondanam hogy sok szabadidom van (ha egyaltalan van szabadidom), de ha motivalt vagy akkor lehet csinalni parhuzamosan mindegyiket. de ha csak heti 10 oraban melozol a leggyagyibb oraberrel, akkor is olyan...kb 70.000 Ft-nyi EUR-t meg lehet keresni.
2012. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!